Juventus Napoli Roma Inter Fiorentina Samir Handanović Josip Iličić Lazio Valter Birsa Rene Krhin

Petek, 16. 8. 2013, 12.25

Handanović z nedotaknjeno mrežo, a brez zmage

V serie A sta bila na sporedu kar dva slovenska derbija. Valter Birsa je z Milanom premagal Fiorentino Josipa Iličića. Samir Handanović je z Interjem remiziral proti Udineseju.

Tako Iličić kot Birsa sta za svoja kluba začela na klopi za rezervne nogometaše. Birsa je v igro vstopil v 79. minuti, medtem ko Jojo ni dobil priložnosti za igro.

V drugem slovenskem obračunu v Veroni sta bila v prvem planu Boštjan Cesar (Chievo) in Rene Krhin (Bologna). Drugi Slovenec pri Chievo, Dejan Lazarević, je začel na klopi, v igro pa je vstopil v drugem polčasu, natačneje v 71. minuti.

V četrtek je z Interjem Samir Handanović gostoval pri Udiniseju, pri katerem se je uveljavil v italijanskem nogometu. Handanović je branil od prve do zadnje minute, ohranil nedotaknjeno mrežo, a Milančani spet niso prišli do treh točk. Tekma se je končala z 0:0.