4 leta, 11 mesecev

francoski pokal finale Rennes Guingamp Pariz

Sobota, 3. 5. 2014, 16.36

Guingamp po letu 2009 spet na vrhu francoskega pokala

V Franciji smo dobili novega pokalnega prvaka. Guingamp je v finalu na nacionalnem štadionu v Parizu z 2:0 premagal Rennes in drugič v svoji zgodovini osvojil francoski pokal.

Guingamp, ki se je pokalnega naslova prvič veselil leta 2009, so do lovorike prišli povsem zasluženo, saj so v polfinalu izločili tudi bogati Monaco.

Prvi strelec za zmagovalce je bil Jonathan Martins Pereira, drugega, ki je dokončno odločil zmagovalca, pa v drugem delu dosegel Mustapha Yatabaré.