francosko prvenstvo Robert Berić Denis Petrić Jan Repas Rene Krhin

Francosko prvenstvo, 35. krog

Berić s St. Etiennom ubranil četrto mesto

Neymar, PSG | Neymar je dosegel 50. gol v dresu PSG-ja. | Foto Reuters

Neymar je dosegel 50. gol v dresu PSG-ja.

V 35. krogu francoskega prvenstva sta bila danes na delu dva Slovenca. St. Etienne, pri katerem blesti slovenski napadalec Robert Berić, je pri Monacu dosegel četrto zaporedno zmago in ubranil četrto mesto. Berić je ob zmagi s 3:2 v igro vstopil v 55. minuti. Rene Krhin in njegov Nantes sta visoko slavila proti Dijonu (3:0) in dosegla že peto zaporedno zmago, a Krhin zaradi poškodbe gležnja ni bil v postavi Nantesa.

V soboto je vodilni PSG brez kaznovanega Kyliana Mbappeja remiziral z Nico (1:1). Za francoske prvake je svoj 50. gol v dresu PSG-ja dosegel Brazilec Neymar, ki je izkoristil enajstmetrovko. Parižani so imeli v 92. minuti na voljo še drugo enajstmetrovko, a je Edinson Cavani zapravil strel z bele pike. Guingamp Denisa Petrića in Caen Jana Repasa sta se razšla brez zadetkov. Obeh slovenskih nogometašev ni bilo niti na klopeh svojih ekip.

Na petkovi tekmi sta Marseille in Strasbourg remizirala z 1:1. Prvi je tako zapravil priložnost, da bi se četrtemu St. Ettienu vsaj začasno približal na dve točki.