Kylian Mbappe Kylian Mbappe Nantes Monaco PSG francosko prvenstvo Ligue 1

Nedelja, 20. 2. 2022, 22.52

Francosko prvenstvo, 25. krog

Senzacija v Franciji, Nantes razorožil zvezdnike PSG

Nantes | Nogometaši Nantesa so priredili veliko presenečenje v francoskem prvenstvu. | Foto Reuters

Nogometaši Nantesa so priredili veliko presenečenje v francoskem prvenstvu.

Vodilni PSG je v 25. krogu francoskega prvenstva presenetljivo ostal brez točk na gostovanju v Nantesu. Čeprav so gostje nastopili z najmočnejšo postavo, so po prvem polčasu zaostajali z 0:3, nato pa je Neymar, ki je v drugem delu zapravil strel z bele točke, postavil končni rezultat 3:1. A tega ni znal izkoristiti Marseille, ki je v nedeljo izgubil s Clermontom z 0:2.

Kylian Mbappe, PSG
Sportal PSG do zmage v izdihljajih srečanja, Marseille se je utrdil na drugem mestu

Zvezdniška zasedba iz Pariza, ki je med tednom v prvem dvoboju osmine finala lige prvakov premagala Real Madrid z 1:0, je v tej sezoni v francoskem prvenstvu izgubila šele drugič. Čeprav je PSG nastopil z atomskim napadalnim trojčkom Messi-Neymar-Mbappe, Brazilec Neymar je prvič v tem letu zaigral od prve minute, je Nantes v prvem polčasu dosegel kar tri zadetke. Keylorja Navasa je kot prvi že v 4. minuti premagal Randal Kolo Muani.

Izbranci Mauricia Pochettina so v drugem delu zaigrali bolje, takoj na začetku je Neymar (asistenco je prispeval Lionel Messi) znižal prednost, nato pa v 59. minuti zapravil strel z bele točke, s katerim bi Parižani ujeli priključek. Kanarčki so do konca srečanja ohranili prednost in se veselili sladke zmage. Pri gostiteljih Ljubljančan Denis Petrić ni kandidiral za srečanje.

Mohamed Bayo je Clermont popeljal v vodstvo. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Mohamed Bayo je Clermont popeljal v vodstvo. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Marseille je imel tako po sobotnem spodrsljaju vodilnih Parižanov priložnost, da se jim na drugem mestu približa na deset točk zaostanka. Na koncu pa se je opekel tudi Marseille, tako da ekipi še vedno loči 13 točk (59-46). Za Clermont je vodilni zadetek dosegel Mohamed Bayo v 13. minuti, vse upe domačih po vsaj točki pa je pokopal Jim Allevinah v 84. minuti.