13. 2. 2022,
22.44

2 leti, 2 meseca

Thermometer Blue 0,03

Lionel Messi Lionel Messi Kylian Mbappe Kylian Mbappe Rennes Strasbourg Nice Marseille Ligue 1 francosko prvenstvo PSG

Nedelja, 13. 2. 2022, 22.44

Francosko prvenstvo, 24. krog

PSG do zmage v izdihljajih srečanja, Marseille se je utrdil na drugem mestu

Kylian Mbappe, PSG | Kylian Mbappe je PSG popeljal do zmage. | Foto Guliverimage

Kylian Mbappe je PSG popeljal do zmage.

V petek se je z obračunom med vodilnim moštvom francoskega prvenstva PSG-jem in petim Rennesom začel 24. krog francoskega prvenstva. Parižani so do zmage z 1:0 prišli v 93. minuti, ko je po podaji Lionela Messija zadel Kylian Mbappe. V soboto sta bili na sporedu dve tekmi. Prvak Lille je v soboto v gosteh spravil v slabo voljo Montpellier, Lyon pa je doma premagal tretjeuvrščeno Nico.

Justin Kluivert
Sportal Kot zadnji v polfinale še Nantes
Neymar
Sportal Vesela novica za PSG, malce manj za Real

Nogometaši pariškega Saint Germaina so naredili nov korak k naslovu francoskega prvaka. Parižani imajo pred najbližjim zasledovalcem na lestvici Marseillom prednost trinjastih točk. Tretjeuvrščena Nica zaostaja štiri točke več, Strasbourg jih ima 41 oziroma 18 manj od PSG, Rennes pa ostaja na petem mestu (37).

Glavnina tekem je bila sicer na sporedu v nedeljo. Med drugim je drugi Marseille z 2:1 ugnal Metz. Odločilni zadetek za zmago je v 82. minuti dosegel Arkadiusz Milik.