Kylian Mbappe Kylian Mbappe Luis Enrique francoski superpokal Toulouse PSG

Sreda, 3. 1. 2024, 22.55

Francoski superpokal 2023/24

Prva lovorika Luisa Enriqueja v Franciji!

PSG, superpokal | PSG je še dvanajstič osvojil francoski superpokal. | Foto Guliverimage

PSG je še dvanajstič osvojil francoski superpokal.

V francoskem superpokalnem spopadu sta se danes pomerila prvak PSG in pokalni zmagovalec Toulouse. Parižani so zmagali z 2:0,  španski strateg Luis Enrique pa je tako prvič, odkar vodi bogati pariški klub, osvoji lovoriko. Gola na Parku princev sta zabila Kang-In Lee in Kylian Mbappe že v prvem polčasu.

Francoski superpokal, 2023/24:

Nekdanji španski selektor Luis Enrique je v klubskem nogometu na novo lovoriko čakal vse od leta 2017, ko je Barcelono popeljal do kraljevega pokala. Pred tem je osvojil še osem lovorik, Katalonce je popeljal tudi do evropskega in svetovnega naslova. PSG je v zadnjem obdobju ujel pravo formo, v ligi prvakov pa se je po razburljivem dogajanju v zadnjem krogu le uvrstil med 16 najboljših.

V napadu blesti Kylian Mbappe in tudi danes je zabil v 44. minuti tekme ter postavil končni izid superpokala. Že v tretji minuti je Parižane v vodstvo popeljal Korejec Kang-In Lee.

PSG je francoski superpokal osvojil že 12-ič in je popravil rekord tekmovanja. Toulouse te lovorike še nima, najbližje ji je bil leta 1957, a je v odločilnem spopadu ostal praznih rok proti St. Etiennu.