8 let, 1 mesec

Chelsea Atletico Madrid

Petek, 31. 8. 2012, 9.35

Fenomenalni Falcao Atleticu zagotovil še superpokal

Radamel Falcao je bil s tremi zadetki in še dvema vratnicama prvo ime evropskega superpokala med Atleticom iz Madrida in Chelseajem, ki se je končal s 4:1. Tekmo je sodil Damir Skomina.

Bolje so tekmo začeli nogometaši Atletica, saj je Radamel Falcao v četrti minuti zadel okvir vrat. Vendar dvakrat zapored zmagovalec in najboljši strelec lige Europe je po lepi podaji Gabija zadel v šesti minuti, ko je z lobom z levico premagal Čecha in s pomočjo vratnice dosegel atraktiven zadetek. Izjemni Kolumbijec je zablestel še v 19. minuti, ko je z levico z natančnim strelom v diagonalni kot še enkrat več premagal Čecha. Falco je v 35. minuti še enkrat več zadel vratnico, a pred tem so bili igralci Atletica v prepovedanem položaju, kar slovenski sodniki niso opazili. Falcao je šov v prvem polčasu sklenil s tretjim golom v 45. minuti, ko je s še enim diagonalnim strelom po tleh poskrbel za visoko vodstva branilcev naslova lige Europa.

Chelsea je v drugem polčasu skušal zabiti kakšen zadetek, a so Madridčani še prej po zaslugi Mirande dosegli četrtega, časten gol za Londončane pa je dosegel branilec Gary Cahill.

Atletico je na tačin po letu 2010, ko je premagal Inter z 2:0, še drugič osvojil evropski superpokal.