Premier League Chelsea Hull City Gary Cahill Ryan Mason

Ponedeljek, 23. 1. 2017, 0.21

Drama na tekmi Chelseaja, nogometaš Hulla k sreči ni v smrtni nevarnosti

Ryan Mason | Foto Getty Images

Vezist Hull Cityja Ryan Mason si je na nedeljski tekmi angleške nogometne premier lige proti Chelseaju v Londonu (2:0) po trku z nasprotnikovim branilcem Garyjem Cahillom hudo poškodoval glavo. Iz njegovega kluba so sporočili, da ni v smrtni nevarnosti.

Prvi polčas nedeljske tekme, na kateri je Chelsea zmagal z 2:0 in prednost na vrhu lestvice povišal na osem točk, je bil približno deset minut daljši, kot bi bil sicer, saj so tekmo za nekaj časa prekinili.

V 13. minuti tekme sta namreč v boju za žogo z glavama trčila Ryan Mason in Gary Cahill. Izkušeni angleški reprezentant jo je odnesel brez večjih posledic, medtem ko jo je 25-letni Mason skupil precej hudo. Na igrišču je bil nekaj minut brez zavesti, potem so ga neposredno z igrišča odpeljali v bolnišnico.

Po spletu se je začelo pisati, da se bori za življenje

Pozneje so po spletu zaokrožile govorice, da se Mason bori za svoje življenje.

V nedeljo pozno zvečer so pri Hull Cityju, verjetno prav zaradi tega, v javnost poslali sporočilo, v katerem so potrdili, da se je Mason hudo poškodoval, a je njegovo zdravstveno stanje stabilno.

Takole je 25-letni vezist trčil z Garyjem Cahillom. | Foto: Getty Images Takole je 25-letni vezist trčil z Garyjem Cahillom. Foto: Getty Images "V klubu lahko potrdimo, da je Masonu počila lobanja. V bolnišnici so ga operirali. Njegovo zdravstveno stanje je stabilno. V bolnišnici naj bi ostal nekaj dni. Vsi v klubu se zahvaljujemo vsem, ki so poskrbeli zanj," so zapisali v uradnem sporočilu pri nekdanjem klubu Roberta Korena, nekdanjega kapetana slovenske reprezentance.

V Hull je prišel iz Londona

Mason je v Hull City prišel pred letom in pol. Pred tem je bil član Tottenhama, ki ga je vmes posojal v manjše angleške klube in za kratek čas tudi v francoski Lorient.

V tej sezoni je za Hull City odigral 20 tekem v vseh tekmovanjih in dosegel en gol.

Skupaj je v angleški premier ligi odigral 69 tekem in zabil tri gole.