Rok Viškovič

22. 1. 2017,
19.24

Thermometer Blue 2,33

angleško prvenstvo Manchester United Manchester City Tottenham Chelsea Liverpool Arsenal

Nedelja, 22. 1. 2017, 19.24

Angleško prvenstvo, 22. krog

Neverjetno, kaj se je v Londonu dogajalo v sodnikovem podaljšku

Alexis Sanchez | Foto Getty Images

V 22. krogu angleške premier lige je Arsenal v Londonu do zmage nad Burnleyjem prišel po nori končnici. Z igralcem manj je v 93. minuti najprej prejel gol za 1:1 z enajstih metrov, a nato najstrožjo kazen dobil tudi sam in z nje do zmage z 2:1 in treh točk prišel v 98. minuti tekme! Chelsea je zlahka premagal Hull City in povišal prednost na vrhu lestvice.

Manchester United še na 17. tekmi zapored ni izgubil, a po sobotnem gostovanju pri Stoke Cityju njegov trener Jose Mourinho najverjetneje ni najbolj zadovoljen. Za remi z 1:1 je za goste zadel Wayne Rooney. V 94. minuti, ko je poskrbel za gol s prostega strela in postavil končni izid tekme, je dosegel 250. gol v dresu Manchester Uniteda in je zdaj sam na vrhu večne lestvice strelcev velikana z Old Trafforda (na drugem mestu je legendarni Bobby Charlton z golom manj).

Gol Wayna Rooneyja:

Liverpool doma izgubil proti zadnjemu. Je sanj o naslovu konec?

Šok je doživel Liverpool, ki ima šampionske ambicije in je tokrat na Anfieldu gostil do tega kroga zadnjeuvrščeni Swansea. V prvem polčasu gledalci niso videli zadetkov, v drugem kar pet, a na žalost domačih navijačev kar tri v mreži Liverpoola.

West Ham United, ki je tudi tokrat igral brez najboljšega igralca Dimitrija Payeta, ki si želi prestopiti v Marseille in ne igra za Londončane, je s 3:1 zmagal v gosteh pri Middlesbrougu. Blestel je izkušeni angleški napadalec Andy Carroll, ki je očitno v dobri strelski formi. Tokrat je prispeval dva gola.

Josep Guardiola zapravil vodstvo z 2:0

Manchester City Josep Guardiole, ki je bil pred začetkom sezone glavni favorit za naslov, a je v zadnjih treh tekmah kar dvakrat izgubil in je daleč od prvega mesta, je v derbiju kroga gostil Tottenham in vodil že z 2:0, a se moral nato sprijazniti z delitvijo točk. Londončani prvič po šestih prvenstvenih tekmah niso zmagali.