Rok Viškovič

15. 1. 2017,
18.59

Thermometer Blue 0,45

angleško prvenstvo Leicester City Chelsea Liverpool Manchester United Manchester City Arsenal

Nedelja, 15. 1. 2017, 18.59

Angleško prvenstvo, 21. krog

Zlatan Ibrahimović rešil Joseja Mourinha. Pepa Guardiolo je verjetno sram.

Paul Pogba | Foto Reuters

V derbiju 21. kroga angleškega nogometnega prvenstva sta se v nedeljo na Old Traffordu Manchester United in Liverpool razšla z remijem 1:1. Josep Guardiola je z Manchester Cityjem doživel boleč poraz proti Evertonu (0:4).

Manchester United, ki ga s klopi vodi sloviti portugalski trener Jose Mourinho, je pred derbijem z Liverpoolom nanizal šest zaporednih prvenstvenih zmag, medtem ko ekipa Jürgena Kloppa na zadnjih treh tekmah ni zmagala. Niz zmag slovitega portugalskega trenerja se je končal, ni pa veliko manjkalo, da bi Manchester United prvič po kar 16 tekmah in 3. novembru lani izgubil.

Vse do zadnjega dela tekme je namreč zaostajal, potem ko so gostje sredi prvega polčasa povedli z enajstmetrovke. To je zagrešil zvezdnik Manchester Uniteda Paul Pogba, zadel pa je James Milner. Najdražji nogometaš vseh časov je nespametno igral z roko, na tej tekmi pa si je privoščil še eno neumnost, ko bi ga lahko sodnik po njegovem posredovanju v nasprotnikovem kazenskem prostoru tudi izključil, a je piščalka Michaela Oliverja obnemela.

Domači so v drugem polčasu pritiskali proti vratom Liverpoola, pritisk pa se je obrestoval v 84. minuti, ko je za 1:1 zadel kdo drug kot Zlatan Ibrahimović. V polno je meril po akciji, v kateri je dišalo po prepovedanem položaju. Šved je dosegel še 14. prvenstveni gol v tej sezoni in je na vrhu lestvice strelcev.

Kako je Paul Pogba zagrešil enajstmetrovko:

Prekršek Paula Pogbaja, ki ga je sodnik spregledal:

Josepa Guardiolo že dolgo ni bilo tako sram

Josepa Guardiolo upravičeno boli glava. | Foto: Reuters Josepa Guardiolo upravičeno boli glava. Foto: Reuters Sloviti španski trener Josep Guardiola, ki je pred začetkom te sezone prišel v Anglijo, je z Manchester Cityjem doživel še drugi poraz v zadnjih treh prvenstvenih tekmah. V gosteh pri Evertonu si je z ekipo privoščil pravcato sramoto.

Liverpoolčani so zmagali s 4:0 ter nekdanjemu trenerju Barcelone in Bayerna Münchna prizadejali poraz, po katerem ga je lahko sram.

Manchester City, ki je bil na stavnicah pred začetkom prvenstva glavni favorit za naslov, po 21 krogih za prvim mestom zaostaja kar 15 točk.

Chelsea zmagal tudi brez najboljšega strelca, Tottenham navdušil

Vodilni Chelsea, ki je v prejšnjem krogu izgubil prvič po rekordnem nizu 13 zaporednih zmag, je tokrat oslabljen gostoval pri prvakih iz Leicestra. Chelsea je nastopil brez svojega najboljšega strelca in najboljšega strelca lige Diega Coste, ki je po zapletu s trenerjem Antoniom Contejem ostal v Londonu, a vseeno zmagal s 3:0. Prva dva gola za Londončane je zabil levi bočni branilec, Španec Marcos Alonso.

Špaski branilec Marcos Alonso je zabil dva gola pri zmagi Chelseaja. | Foto: Reuters Špaski branilec Marcos Alonso je zabil dva gola pri zmagi Chelseaja. Foto: Reuters Pri zmagi Tottenhama nad West Bromwichom s 4:0 je blestel angleški napadalec Harry Kane, ki je zabil tri gole za Londončane.

West Ham United je tudi brez pomoči prvega zvezdnika Dimitrija Payeta, ki želi oditi in ne trenira z ekipo, zanesljivo, s 3:0, premagal Crystal Palace. Na klopi tega nekdanji selektor Anglije Sam Allardyce še vedno čaka na prvo zmago. V petih tekmah je trikrat izgubil in dvakrat remiziral.

Arsenal je dosegel visoko zmago v Walesu, kjer je s 4:0 odpravil Swansea.