Liga Europa NK Domžale NK Maribor NK Maribor nogomet

Četrtek, 4. 8. 2016, 22.38

Kvalifikacije za ligo Europa, 3. krog (povratne tekme)

Handanović veliki junak Maribora, Domžale brez možnosti, razpoloženi Bezjak izpadel

Nogometaši Maribora so na povratni tekmi tretjega kroga kvalifikacij lige Europa v Ljudskem vrtu premagali Aberdeen z 1:0 in se uvrstili v sklepni del. Vijolice so le še korak oddaljene od skupinskega dela. Domžale so v Londonu izgubile z 0:3 in izpadle.

V Mariboru smo imeli tudi našega poročevalca Roka Plestenjaka:

Začetni postavi v Londonu:

West Ham: Randolph; Byram, Reid, Oxford, Antonio; Nordveit; E. Valencia, Kouyate, Noble, Feghouli; Carroll;

Domžale: Maraval; Balkovec, Dobrovoljc, Horić, Brachi; Horvat; Črnic, Majer, Alvir, Morel; Mance;

Začetni postavi v Ljudskem vrtu:

Mariborčani so povratno tekmo proti Aberdeenu začeli zelo pogumno, a si na začetku razen strela Dareta Vršiča kakšne resne priložnosti niso priigrali. Za veliko razburjenja je v 23. minuti poskrbel Jasmin Handanović, ki je po veliki napaki Marka Šulerja v kazenskem prostoru podrl Adama Rooneyja in naredil prekršek za enajstmetrovko. K sreči je Primorec dobil le rumen karton in ostal na igrišču, v naslednjih sekundah pa je Rooneyju ubranil tudi strel z bele točke in ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.

Škoti so bili tudi v nadaljevanju tekme nevarnejši, priigrali so si še dve lepi priložnosti, a je bil na mestu junak Handanović.

V drugem polčasu so domači pokazali povsem drugačen obraz, a žoga ni hotela v mrežo. Mariborčani so imeli od 61. minute še igralsko premoč, saj je moral rezervist Jayden Stockley po dveh rumenih kartonih v desetih minutah zapustiti zelenico. Prednost igralca več so kronali v sodnikovem podaljšku, ko so si gostje po veliki napaki zadetek zabili kar sami. Greame Shinnie je podal do svojega vratarja, Joe Lewis pa je zgrešil žogo in ta se je odkotalila v mrežo.

Domžalam ni uspelo

V nasprotju z Mariborom so Domžale tekmo pred 60 tisoč gledalci začele slabše. Po zmedi domžalske obrambe je svoj prvi zadetek v evropskih pokalih dosegel West Hamov Cheikhou Kouyate in hitro izničil prednost slovenske ekipe. Senegalec je v prvem polčasu sprožil še enkrat in še povišal prednost Londončanov.

Domžalčani so v drugem polčasu lovili zadetek, ki bi jim zagotovil podaljšek, a so domači prek novinca Sofianeja Feghoulija zadeli še tretjič in dokončno odločili tekmo.

Berić junak Francozov, Kek in Bezjak izpadla

Poleg obeh slovenskih klubov so bili na delu še številni slovenski legionarji. Rijeka Matjaža Keka in Romana Bezjaka je gostila Basaksehir Rajka Rotmana, ki ga ni v kadru turške ekipe, in izpadla. Pomagala nista niti dva zadetka slovenskega napadalca, saj mu je z enako mero vrnil Bosanec Edin Višća. Zaradi dveh zadetkov v gosteh so se napredovanja veselili Turki.

Veliko bolj zanesljiv je bil Marijan Pušnik s Hajdukom, ki je s skupnim izidom kar 6:1 odpihnil Ukrajince, Robert Berić pa je z zadetkom napredovanje zagotovil St. Etiennu

Izpadla je tudi Birkirkara, za katero igra slovenski napadalec Vito Plut. Maltežani visokega zaostanka niso nadoknadili, še več, tudi na povratni tekmi so visoko izgubili. Belokranjec je proti ruskemu nasprotniku spet odigral vseh 90 minut, njegova statistika pa je ostala prazna.

Bezjak 25., 50./11-m.; Visca 42., 74.
Roman Bezjak (Rijeka) je igral vseh 90 minut; Rajko Rotmana (Basaksehir) ni bil v kadru ekipe.

Hajduk Split (Hrv) : Olexandrija (Ukr) 3:1 (1:1) /0:3/
Nižić 21., Sušić 52./11-m., 56.; Starenkij 13.

AEK Atene (Grč) : St. Etienne (Fra) 0:1 (0:1) /0:0/