Rapid Dunaj Robert Berić

Nedelja, 16. 8. 2015, 23.36

Dokaz več, da Avstrijci ne morejo brez izjemnega Slovenca (video)

Uroš Iskra

Robert Berić je še enkrat več dokazal, da je Rapid brez njega povsem druga, veliko slabša ekipa. Čeprav je Slovenec začel na klopi, saj je varčeval moči za ligo prvakov, je rešil tekmo.

Vodilni Dunajčani so v petem krogu avstrijskega prvenstva gostovali pri nekdanji Berićevi ekipi in po polčasu po zadetkih Anela Hadžića in Donisa Avdijaja zaostajali že z 0:2.

To je bil velik alarm za gostujočega trenerja Zorana Barišića, ki mu ni preostalo drugega, kot da skuša tekmo rešiti s slovenskim napadalcem. Fenomenalni Krčan, ki je v zadnjem času neustavljiv, je v igro vstopil v 63. minuti srečanja in že po sedmih minutah zadel v polno. Slovenski reprezentant se je sprehodil mimo domačega vratarja in zadel prazno mrežo.

To pa še ni bilo vse, dve minuti pred koncem tekme je Berić poskrbel še za izenačenje in pomembno točko. Potem ko so vsi mislili, da je Slovenec dosegel svoj drugi zadetek na tekmi, je počasen posnetek pokazal, da se je ob ruvanju slovenskega napadalca s tremi branilci Sturma žoga odbila od Michaela Mandla in končala v mreži.

Rapid je kljub remiju (2:2) s 13 točkami še vedno vodilna ekipa lige, z enajstimi mu na drugem mestu sledi Admira.

Dunajčani že v sredo pred domačimi gledalci začenjajo lov na ligo prvakom. Avstrijci se bodo za uvrstitev v skupinski del lige prvakov merili z ukrajinskim Šahtarjem. Povratna tekma bo v torek, 25. avgusta, v Ukrajini.