7 let, 12 mesecev

Inter

Četrtek, 16. 8. 2012, 16.34

Delitev točk na rimskem derbiju, Iličić med junaki zmage Palerma

Nedeljo si bomo zapomnili po imenitnem prodoru Josipa Iličića. Palermo, ki "slovi" po nizkem številu zadetkov, je tokrat, tudi po zaslugi Slovenca, zabil kar tri. Roma in Lazio neodločeno.

Na velikem mestnem derbiju v Rimu so bili po prvem polčasu zadovoljnejši navijači Lazia, ki so se v 16. minuti tekme veselili zadetka Andersona Hernanesa. Ta brazilski vezist je imel v drugem polčasu izjemno priložnost, da z enajstih metrov poviša vodstvo svojega moštva, a jo je zapravil, zato pa je bil na drugi strani z bele točke natančen kapetan Rome Francesco Totti, in v 57. minuti izenačil na 1:1. V 69. minuti je Lazio ostal brez branilca Biave (dva rumena kartona), Roma je pritiskala, blestel je "zimzeleni" Totti, a ostalo je pri delitvi točk.

22 - Cavani (Napoli) 17 - di Natale (Udinese) 16 - El Shaarawy (Milan) 13 - Lamela (Roma), Pazzini (Milan) 12 - Palacio (Inter), Jovetić (Fiorentina), Denis (Atalanta) 7 - Iličić (Palermo) 2 - Birsa (Torino) ...