3 leta, 5 mesecev

Chelsea Rubin Kazan Lazio Fenerbahče Tottenham Basel

Četrtek, 11. 4. 2013, 12.30

Chelsea kljub porazu v polfinale, loterija osrečila Basel

V ligi Europa se je kot prvi med štiri najboljše ekipe uvrstil Chelsea, ki je izločil Rubin. Basel napredoval po izvajanju enajstmetrovk. V polfinalu še Benfica in Fenerbahče.

Kazan je lovil zaostanek dveh zadetkov iz Londona, vendar pa se za ruske nogometaše ni začelo najbolje. Torres je že v peti minuti povedel Chelsea v vodstvo, kar pa je bil edini zadetek v prvem polčasu. Drugi pa je bil veliko bolj napet. Angleži so znova povedli, a je sledilo izenačenje. Rubin je vse sile usmeril v napad in v 75. minuti je Natcho izkoristil najstrožjo kazen. To pa ni bilo dovolj, ruski nogometaši bi potrebovali še dva zadetka za preboj v polfinale, tako da jim do popolnega preobrata ni uspelo priti.

V Rimu sta mreži mirovali vse do 60. minute, ko je Laziu upanje v preboju vrnil Lulić. Slednji je s soigralci nato napadal izenačenje v skupnem seštevku, vendar pa je v 73. minuti Erkin razblinil vse dvome o potniku v polfinale. Tudi Newcastle je v drugem polčasu z zadetkom Cisseja ohranil nekaj upanja, vendar pa kaj več ''srake'' niso zmogle. Dokončno je napredovanje Benfice v sodnikovem podaljšku potrdil Salvio.

Švicarski Basel je na prvi tekmi v gosteh iztržil ugodnih 2:2, povratne tekme pa ni začel najbolje. Tottenham je v vodstvo v 23. minuti popeljal Dempsey, a so Švicarji hitro odgovorili, ko je izenačil Salah. Ameriški reprezentant pa je udaril še enkrat in z zadetkom v 83. minuti izsilil podaljška. Mreži se nista več zatresli, tako da so odločale enajstmetrovke. Uspešnejši in srečnejši so bili švicarski nogometaši, ki so se kot zadnji uvrstili v polfinale.