21.29

NK Maribor NK Maribor Dalibor Volaš Damjan Bohar

Četrtek, 22. 1. 2015, 21.29

Če se po jutru dan pozna, bo Dalibor Volaš velika okrepitev

Nogometaši Maribora so odigrali še četrto pripravljalno tekmo pred nadaljevanjem sezone in premagali Hrvatski Dragovoljac s 3:0.

Po madžarskem ZTE, ki so ga premagali s 4:0, Aluminiju iz Kidričevega, od katerega so bili boljši z rezultatom 2:1, in še enim madžarskim predstavnikom Dunaujvarosem, od tega so bili boljši s 3:1, so se slovenski prvaki v Lendavi udarili še s Hrvatskim Dragovoljcem.

Hrvaškega drugoligaša so premagali s 3:0, spet pa je enega izmed zadetkov zabil napadalec Dalibor Volaš. Primorec, ki se je v Ljudski vrt vrnil pozimi po novi izkušnji v tujini, je po 30 minutah igre zadel za 2:0. Zdaj je že pri treh zadetkih v pripravljalnem obdobju in bo očitno velika okrepitev mariborskega napada v drugem delu sezone.

Dve minuti pred tem je pred 100 gledalci udeležence lige prvakov v vodstvo popeljal Welle Ndiaye. Končni izid je pet minut pred koncem tekme postavil Damjan Bohar.

Trener Maribora Ante Šimundža ima še vedno nekaj težav z zdravjem njegovih varovancev. Iz takšnih in drugačnih razlogov je bilo tudi tokrat nekaj manjkajočih. Trener Maribora ni mogel računati na Željka Filipovića, Dareta Vršiča, Marka Šulerja, Ranka Moravca, Roberta Pušaverja in Žiga Živka.

Maribor bi moral ta teden odigrati še eno pripravljalno tekmo, a obračuna s hrvaškim prvoligašem Zagrebom ne bo. V naslednjem tednu bodo vijoličasti odigrali tekmo v Avstriji proti Kapfenbergu, potem pa jih čaka odhod v Turčijo, kjer bodo opravili osrednji del priprav in odigrali še šest tekem.