7 let, 12 mesecev

Robert Koren pokal FA Hull City Arsenal Wembley

Petek, 16. 5. 2014, 13.57

Arsenal po izjemnem preobratu po devetih letih dočakal lovoriko

Arsenal je po letu 2005 le prišel do težko pričakovane lovorike. V finalu pokala FA je po dveh golih zaostanka (3:2) le uspel premagati Hull City, od katerega se je poslovil Robert Koren.

Arsene Wenger so na Wembleyju že po uvodnih minutah zaostajali za dva gola, Santi Cazorla je pred koncem prvega polčasa sicer znižal izid, branilec Laurent Koscielny pa priboril podaljške. Junak tekme je postal Aaron Ramsey, ki je zadel po izvrstni podajo Oliviera Girouda s peto. Pri Hull Cityju je bil zadnjič v kadru Robert Koren, ki v finalu ni igral.