Manchester City Chelsea Liverpool Arsenal Manchester United angleško prvenstvo

Nedelja, 6. 10. 2019, 17.05

Angleško prvenstvo, 8. krog

Volkovi šokirali City, Liverpool že na +8, United tone vse nižje

Josep Guardiola | Josep Guardiola ob porazu na Etihadu proti Wolves z 0:2 ni mogel verjeti svojim očem. | Foto Reuters

Liverpoolu se vse bolj smeji. Po sobotni zmagi proti trdoživemu tekmecu je v nedeljo na Etihadu proti Wilves (0:2) klecnil še Man City, kar pomeni, da imajo zdaj rdeči pred konkurenco že neverjetnih osem točk prednosti. Zmage se je razveselil tudi Arsenal, ki je z 1:0 premagal Bournemouth, Chelsea pa je visoko (4:1) odpravil svetnike iz Southamptona. Na zadnji kroga je Newcastle še poglobil krizo zdesetkanega Manchester Uniteda, ki je pogrešal Paula Pogbaja, Aarona Wan-Bissako, Luka Shawa in Anthonyja Martiala. Dodaten žebelj v krsto rdečih vragov je zabil debitant srak 19-letni Matthew Longstaff.

Vodilni Liverpool je že v soboto z 2:1 premagal Leicester City. Zmagoviti zadetek pa je globoko v sodnikovem podaljšku z bele točke dosegel James Milner.

Stoodstotni izkupiček Liverpoola se je znašel v veliki nevarnosti, a so se rdeči rešili z zadetkom izkušenega angleškega vezista, ki je v peti minuti sodnikovega podaljška z bele točke odločil zmagovalca (2:1). Pred tem je Leicester City povzročal rdečim velike težave, po zadetku Jamesa Maddisona pa v 80. minuti izenačil na 1:1.

Tottenham padel v hudo krizo

Trenerju Tottenhamu Mauriciu Pochettinu se trese stolček. | Foto: Reuters Trenerju Tottenhamu Mauriciu Pochettinu se trese stolček. Foto: Reuters Kalvarija Tottenhama se nadaljuje, po ponižanju v ligi prvakov, ko ga je na domačem terenu s 7:2 premagal münchenski Bayern, v soboto pa so doživeli nov boleč poraz in ob tem izgubili še prvega vratarja Huga Llorisa. Francoz je v tretji minuti tekme prejel zadetek, pri posredovanju pa je nerodno skočil, spodvilo mu je gleženj na desni nogi, pri padcu pa se je poskušal ujeti z levo roko in si grdo poškodoval komolec (obrnilo mu ga je v nenaravno smer). V hudih bolečinah so vratarja na nosilih odnesli z igrišča in odpeljali v bolnišnico. V vratih Tottenhama ga je nadomestil Argentinec Paulo Gazzaniga.