19.37

2 leti, 11 mesecev

Thermometer Blue 0,52

2

Liverpool Chelsea Leicester City Manchester United Manchester City angleško prvenstvo

Nedelja, 16. 5. 2021, 19.37

Angleško prvenstvo, 36. krog in prestavljene tekme

Noro, vratar Alisson zabil v 95. minuti za zmago Liverpoola

2

Alisson | Vratar Liverpool Alisson Becker je postal junak, potem ko je v 95. minuti popeljal svoje moštvo do zmage, ki je pomembna v boju za ligo prvakov. | Foto Reuters

Vratar Liverpoola Alisson Becker je junak 36. kroga angleškega prvenstva. Njegovo moštvo je bilo v izgubljenem položaju, potem ko je bilo tik pred tem, da se bo tekma z West Bromwichem končala z remijem 1:1. V 95. minuti se je podal tudi sam v napad in po podaji iz kota zadel v slogu velikih napadalcev za zmago Liverpoola, s katero ohranja upe za ligo prvakov za naslednjo sezono. Nogometaši Leicester Cityja so v torek v 36. krogu angleškega prvenstva v gosteh ugnali Manchester United (2:1), s tem pa omogočili Manchester Cityju naslov prvaka.

Tretjeuvrščeni Leicester City je najprijetnejše presenečenje angleškega prvenstva v tej sezoni, saj prvič po nepozabni šampionski sezoni 2015/16 spet meša štrene bogatim velikanom. Lisice se bodo v soboto na Wembleyju proti Chelseaju potegovale za pokalni naslov FA, v torek pa so z zmago z 2:1 na derbiju pri Manchester Unitedu, ki so ga izločile tudi v četrtfinalu pokala, naredile pomemben korak k ligi prvakov.

A ne le to, z zmago so poskrbele tudi, da drugi Manchester United tri tekme pred koncem angleškega prvenstva na vrhu ne more več ujeti Manchester Cityja, ta se tako že lahko veseli novega naslova angleškega prvaka.

Za Man City, ki ga vodi Pep Guardiola, je to peti naslov v zadnjih desetih sezonah, s tem so se na petem mestu večne lestvice po osvojenih prvenstvenih lovorikah izenačili z Aston Villo (7). Rekorder je z 20 naslovi Manchester United.

Za Manchester City je to peti naslov v zadnjih desetih letih, sedmi skupno. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Za Manchester City je to peti naslov v zadnjih desetih letih, sedmi skupno. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Drugouvrščeni United je bil na delu še enkrat v četrtek, ko je na prestavljenem derbiju doma obračunal z Liverpoolom, ki nujno potrebuje točke v boju za (vsaj) četrto mesto in ligo prvakov. Začelo se je dobro za gostitelje, Bruno Fernandes je povedel rdeče vrage po 10 minutah v vodstvo, nato pa je sledl velik preobrat. Pri Liverpoolu je dvakrat zadel v polno Roberto Firmino, končnih 4:2 pa je v izdihljajih derbija dosegel Mohammed Salah in se na lestvici najboljših strelcev izenačil s Harryjem Kanom.

Pred srečanjem so navijači Uniteda ponovno protestirali pred stadionom:

1 / 8

Tudi tokrat so se navijači Uniteda zbrali pred stadionom, celo blokirali prihod avtobusu tekmecev, a so organizatorji s pomočjo policije težave rešili.

Liverpool rešil vratar Alisson

Vstopnice za ligo prvakov si še ni popolnoma zagotovil niti Chelsea, ki ga 29. maja čaka vrhunec sezone, finale lige prvakov. Modri so pred tem izgubili doma z Arsenalom in si nekoliko pokvarili dobro vzdušje pred zaključnimi dejanji sezone, saj imajo pred petouvrščenim Liverpoolom vsega točko prednosti.

Slednji je bil v nezavidljivem položaju na gostovanju proti West Bromwichu, ki se seli v drugo ligo. Rezultat 1:1 jim ni prinašal zadovoljstva. Nato je na sceno stopil vratar Alisson Becker. Jasno je bilo, da Liverpool v boju za ligo prvakov potrebuje tri točke. V 95. minuti se je podal v napad. Po podaji Trent Alexander-Arnold iz kota je najvišje skočil v kazenskem prostoru domačega moštva in v slogu najboljših napadalcev zabil gol z glavo ter razveselil navijače Liverpoola.