Thermometer Blue 0

ABA Krka

Sobota, 12. 12. 2015, 22.41

Vodilna Budućnost za novi točki zajezila Krko

Košarkarji Krke so v 14. krogu lige Aba izgubili z Budućnostjo z 78:84 (20:24, 35:46, 58:58).

Košarkarji Krke so doživeli osmi poraz v ligi Aba, četrtega v zadnjih petih tekmah. Zadnje dva celo na domačem igrišču, a proti najboljšima ekipa v ligi. Po Crveni zvezdi je dvorano Leona Štuklja osvojila tudi vodilna Budućnost, ki je zasluženo slavila s 84:78.

Podobno kot proti Beograjčanom so se Novomeščani tudi igralcem iz Podgorice pogumno postavili po robu. V prvem polčasu sicer niso bili najbolj uspešni, saj so ga gostje zaključili z enajstimi točkami prednosti, bolj natančni in zbrani pa so bili v nadaljevanju, ko so tudi povedli. Najprej so se z delnim izidom 8:0 približali na 46:43, s trojko Erjona Kastratija pa so v 29. minuti vodili s 56:55.

V igri za presenečenje so bili do 36. minute (73:68), nato pa so gostje uspešno zaključili dva zaporedna napada ter prišli do prednosti (77:68), ki jo v zadnjih treh minutah in pol niso izpustili iz rok. Tako Črnogorci ostajajo pri dveh porazih in na vrhu lestvice, Novomeščani pa so zdaj pri izkupičku 6-8.