Los Angeles Clippers Beno Udrih Goran Dragić Goran Dragić Zoran Dragić

Nedelja, 8. 2. 2015, 16.47

Udrihovi so se znesli nad najboljšo ekipo, nesrečen koš pokopal brata Dragić (video)

Košarkarji Memphisa, katerega član je Beno Udrih, še naprej kažejo odlične predstave. Na kolenih se je znašla najboljša ekipa rednega dela, Phoenix bratov Dragić pa je bil ob koncu nespreten.

Na zadnjih desetih tekmah so košarkarji Memphisa izgubili vsega enkrat. Tokrat so preskočili Atlanto, ki je z 42 zmagami najuspešnejša ekipa v ligi NBA. Beno Udrih in soigralci so bili pretrd oreh za vzhodnjake in vknjižili že 38. zmago.

Najboljši posameznik je bil z 21 točkami Mike Conley, svoj delež k novemu uspehu pa je v 19 minutah igre prispeval tudi Udrih, ki je tekmo končal pri šestih točkah in treh podajah.

V noči na ponedeljek pa se je zalomilo bratoma Dragić. Mlajši Zoran je bil v ekipi, vendar ni stopil na parket, zato pa je bil starejši Goran na njem aktiven 35 minut. Obračun s Sacramentom je končal pri 13 točkah, petih podajah in treh ukradenih žogah. Pri Phoenixu je tokrat manjkal Eric Bledsoe, Sonca pa niso našla prave poti do zmage.

Ta jim je izpuhtela iz rok ob koncu tekme, potem ko so bili nespretni v zadnji minuti, ki so jo začeli pri rezultatu 83:83. Najprej je napako v napadu naredil Mark Morris in nato 3,9 sekunde pred koncem še zgrešil met. Miles Plumlee je sicer skočil v napadu in skušal zadeti, vendar je bil neučinkovit.

Sacramentu je do konca ostalo le še 2,5 sekunde, v tem času pa je centru DeMarcusu Cousinsu uspelo srečno zadeti zmagoviti koš za 85:83, potem ko se je žoga nekajkrat odbila od obroča in nato našla pot skozi mrežico.

Odličen večer v Houstonu je imel James Harden, ki je dvoboj s Portlandom končal pri velikih 45 točkah, devetih skokih in osmih podajah, a moral na koncu nasprotniku vseeno priznati premoč.