Petrol Olimpija Sixt Primorska Krka Šenčur Jurica Golemac Zoran Martić finale

Petek, 16. 2. 2018, 22.56

Po polfinalnih obračunih pokala Spar

Sredi Ljubljane se je dvakrat zatreslo

Olimpija Primorska | Foto Urban Urbanc/Sportida

Obeta se nam zgodovinski finale v slovenskem košarkarskem pokalu. Šenčur je v prvem polfinalu preskočil Krko (89:82), Sixt Primorska pa Petrol Olimpijo (74:70). Gorenjci in Primorci bodo imeli v nedeljo priložnost, da osvojijo prvo veliko lovoriko, v taboru Krke in Olimpije pa je vladalo veliko razočaranje.

Da favoriti v pokalnih tekmovanjih ne zmagujejo vedno, smo se lahko v preteklosti že večkrat prepričali. Tudi letos je bilo v slovenskem prostoru tako. Na papirju sta bili Krka in Olimpija rahli favoritinji, obe pa sta legendarno dvorano Tivoli zapustili kot poraženki.

Tako bosta v nedeljo premierno priložnost za osvojitev slovenskega pokala dobila Šenčur in Primorska. Prva je z odličnim drugim polčasom razorožila Dolenjce, Primorci pa so veliko dela opravili že v prvem. V tretji četrtini so celo vodili s 54:37. Olimpija se je vrnila v igro za finale, vendar so bili košarkarji Primorske v zaključku zbrani pri prostih metih in se razveselili zgodovinske uvrstitve v finale.

Martić vidno razočaran, Golemac ni prišel le za en dan v Ljubljano

Devin Oliver je Olimpijo ob koncu tekme vrnil v igro za zmago, a so bili košarkarji Primorske zbrani pri prostih metih in se uvrstili v zgodovinski finale. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Devin Oliver je Olimpijo ob koncu tekme vrnil v igro za zmago, a so bili košarkarji Primorske zbrani pri prostih metih in se uvrstili v zgodovinski finale. Foto: Urban Urbanc/Sportida "Prvi polčas je bil katastrofa. Zelo sem razočaran. Ampak ne zaradi tekme, ki smo jo izgubili. Primorski je treba čestitati. Tokrat je igrala bolje. Kar 25 minut smo potrebovali, da smo se zbudili in igrali, kot znamo. Če toliko zaostajaš, se vsaka napaka kaznuje. Zelo sem razočaran zaradi prvega polčasa," je po tekmi razglabljal trener poražene Olimpije Zoran Martić.

Čeprav je bila za Primorsko to velika zmaga, trener Jurica Golemac poudarja, da v Ljubljano niso prišli le na eno tekmo: "Olimpija je igrala pod velikim pritiskom, to se je videlo. V prvem polčasu je imela manj kot 30-odstotni met. Mi smo se dobro pripravili, fantje so dobro izpolnjevali naloge. Olimpija se je na koncu vrnila. To je preveč kakovostna ekipa, da bi izgubila za deset, 20 točk. Čestitam fantom, ampak sem nismo prišli po eno zmago, zato se moramo zbrati in pripraviti za nedeljo. Šenčur je nasprotnik, vreden spoštovanja."

"Pripravili smo veliko presenečenje"

Jurica Golemac je poudaril, da v Ljubljano niso prišli le za en dan. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Jurica Golemac je poudaril, da v Ljubljano niso prišli le za en dan. Foto: Urban Urbanc/Sportida V nedeljo bo vloga favorita padla na pleča košarkarjev Primorske, zato bodo lahko Gorenjci odigrali povsem sproščeno. Tako so igrali tudi proti Krki in se uvrstili v zgodovinski finale pokala. A tudi pri Šenčurju se ne nameravajo pred zadnjo stopničko kar ustaviti. "S tem, ko smo v polfinalu izločili Krko, smo pripravili veliko presenečenje. To je velik uspeh za naš klub. Mislim, da smo bili boljši in zasluženo zmagali," je bil vidno vesel trener Šenčurja Rade Mijanović.

Veliki finale bo v nedeljo prav tako v Hali Tivoli, vse skupaj pa se bo začelo ob 16.30. To bo drugi finale od leta 1991 brez Olimpije oziroma Krke. Edini do zdaj je bil odigran leta 1996, ko je Kovinotehna Savinjska Polzela premagala BWC Maribor.

Krka : Šenčur 82:89 (27:20, 45:37, 65:61)

Krka: Šiška 7, Marinelli 8, Bratož 10 (6:6), Cinac 21 (6:7), Dimec 18 (4:5), Jošilo 4 (2:2), Kovačevič 11 (1:1), Fifolt 3 (1:1).
Šenčur Gorenjska gradbena družba: Murić 17 (4:6), Rizvić 15 (7:7), Martinčič 11, Pavić (0:2), Gorjanc 5 (2:2), Blair 5 (1:2), Rebec 20 (0:1), Varagič 4 (2:2), Pavković 12 (3:3).
Prosti meti: Krka 20:22, Šenčur Ggd 19:25.
Met za tri točke: Krka 8:22 (Cinac 3, Marinelli 2, Kovačevič 2, Šiška), Šenčur Ggd 14:29 (Rebec 6, Pavković 3, Martinčič 3, Gorjanc, Murić).
Osebne napake: Krka 23, Šenčur Ggd 26.

Sixt Primorska : Petrol Olimpija 74:70 (21:13, 41:31, 57:52)

Sixt Primorska: Rebec 6, Ferme 4 (1:2), Čakarun 7 (1:2), Joksimović 11 (2:2), Mulalić 18 (7:7), Kosi 4, Zupan 6 (1:2), Hodžić 2, Vujasinović 10 (3:4), King 6.
Petrol Olimpija: Oliver 12 (2:4), Špan 2 (2:2), Bubnić 9 (3:5), Badžim 18 (1:1), Morgan 7 (1:2), Battle 5, Hrovat 12 (4:4), Begić 5 (3:6).
Prosti meti: Sixt Primorska 15:19, Petrol Olimpija 16:24.
Met za tri točke: Sixt Primorska 7:22 (Mulalić 3, Joksimović, Vujasinović, Zupan, Ferme), Petrol Olimpija 10:33 (Badžim 5, Oliver 2, Hrovat 2, Battle).
Osebne napake: Sixt Primorska 22, Petrol Olimpija 26.
Pet osebnih: Badžim (40.).