8 let, 5 mesecev

Gruzija Bosna in Hercegovina

Petek, 7. 8. 2015, 0.51

Slovenci ne bi imeli nič proti, če bi se tudi proti njim zaustavili ob nepravem času

Po zmagi na sredini tekmi so se košarkarji Gruzije tudi v četrtek pomerili z Bosno in Hercegovino, le da so tokrat morali priznati poraz.

Gruzijska reprezentanca se na nastop na EuroBasketu, na katerem bo v skupinskem delu kot druga ekipa stala nasproti slovenski izbrani vrsti, pripravlja pri nas v Podčetrtku, kjer je odigrala še drugo tekmo z Bosno in Hercegovino.

Gruzijci so po sredini zmagi z 78:73 tokrat morali priznati premoč.

Pred vstopom v zadnjo četrtino še ni kazalo, da bo poraz tako visok, saj so Bosanci vodili le z dvema točkama razlike (64:62), v zadnjih desetih minutah pa postavili rezultat 18:5 in na koncu z 82:67 slavili zmago.

Najboljši strelec pri zmagovalni ekipi je bil s 16 točkami Dalibor Peršić, pri poražencih jih je 14 dosegel Beka Burjanadze in 11 naturalizirani košarkar Jacob Pullen.