Thermometer Blue 0

Saša Vujačić Detroit Pistons

Torek, 2. 2. 2016, 16.29

Saša Vujačić trinajstkrat manj od prvega strelca New Yorka

Moštvo severnoameriške košarkarske lige NBA New York Knicks je v noči na petek izgubilo proti Detroit Pistons s 105:111.

Slovenec v dresu New Yorka Saša Vujačić je v 11 minutah dosegel dve točki, dva skoka in podajo. S 26 točkami je bil za New York najbolj uspešen Robin Lopez, pri Detroitu jih je Stanley Johnson dosegel 22.

Za Detroit se je izkazal še Reggie Jackson, ki je poleg dveh trojk v zadnjih sekundah prispeval še pomembno podajo za končno zmago gostiteljev. V ključnih trenutkih tekme je zadržal mirne roke in zadel tri proste mete, Detroit pa je v zadnjih 100 sekundah tekme nadigral New York s 16:8.

"V bistvu se sploh ne sekiram. Zaupam v svoje delo in znanje, tudi soigralci me zmeraj podpirajo. Tokrat so mi dejali, naj grem preprosto na igrišče in igram, kot znam," je po tekmi dejal Jackson, ki je tekmo končal z 21 točkami.

V Phoenixu je napadalec Houston Rockets Corey Brewer dosegel rekord sezone s 24 točkami, v zadnjih dveh minutah tekme je dosegel dve trojki. Rakete so sonca premagala s 111:105. Slab večer je imel prvi strelec Houstona James Harden, ki v povprečju na tekmo doseže 27,9 točke, tokrat pa jih je zbral 19.

Los Angeles Lakers so v gosteh premagali New Orleans Pelicans z 99:96 in s tem prišli do druge zaporedne zmage. Znova se je v najboljši luči pokazal 37-letni Kobe Bryant, ki je dosegel 27 točk in ujel 12 odbitih žog. V zadnjih šestih minutah je Bryant, ki je po tej sezoni napovedal upokojitev, dosegel kar tri trojke. V torek je na tekmi proti Minnesoti zbral rekord sezone z 38 točkami.

Portland Trail Blazers so doma s 103:110 izgubili proti Toronto Raptors.