22.32

Union Olimpija poročilo poraz

Sreda, 18. 11. 2015, 22.32

Polčasa Olimpije v Italiji kot dan in noč

Košarkarji Uniona Olimpije so v 6. krogu evropskega pokala (skupina A) izgubili s Trentom s 77:90 (21:13, 44:34, 59:61).

Košarkarji Uniona Olimpije so v šestem krogu evropskega pokala doživeli četrti poraz. To je hkrati že njihov osmi v zadnjih devetih tekmah v tem tekmovanju in ligi Aba.

Končni rezultat pa vseeno ni povsem realen odraz dogajanja na terenu, saj so bili Ljubljančani velik del tekme v prednosti, nekajkrat so vodili tudi s 14 točkami naskoka, vendar so ob koncu tretje četrtine in na začetku zadnje doživeli popoln strelski in obrambni mrk. Gostitelji so med 27. in 36. minuto naredili delni izid 28:6 in odločili zmagovalca.

Union Olimpija je bila v 27. minuti v prednosti 58:51. Vodila je vse od začetka; Trento je prvič na tekmi povedel šele v 29. minuti pri 59:58. Od tu naprej je bilo vse v znamenju Italijanov. Varovanci trenerja Gašperja Potočnika (manjkala sta poškodovana Saša Zagorac in Blaž Mahkovic) so bili v zadnjih dobrih desetih minutah neprepoznavni, tako da so Italijani zlahka prišli do zmage. Drugi polčas so dobili z rezultatom 56:33, oziroma so v drugih dvajsetih minutah dosegli 22 točk več kot v prvem delu (34:44).

Ljubljančani bodo v naslednjem krogu evropskega pokala (24. 11.) gostili francoski Nanterre, še prej pa jih v ligi Aba doma čaka preizkušnja proti Mega Leksu.