Aba 2

Oslabljeni Helios do sedme zaporedne zmage

superpokal Cedevita Olimpija Helios Suns | Helios Suns so v ABA 2 neporaženi. | Foto Grega Valančič/Sportida

Helios Suns so v ABA 2 neporaženi.

Turnir druge lige ABA v Zlatiborju je Helios sklenil z zmago 88:70 proti ekipi Pelister Bitola. Na sedmi tekmi so zmagali še sedmič, pa čeprav so manjkali Lovro Buljević (poškodba očesa), Tadej Ferme (poškodba zapestja) in Tibor Mirtič (viroza).

Helios Suns so se v sedmem krogu druge lige ABA pomerili z makedonsko ekipo Pelister Bitola. Domžalčani so vodili od začetka do konca srečanja, ki se je končalo z rezultatom 88:70. Znova je s 27 točkami blestel Blaž Mahkovic, Austin Luke je imel 11 asistenc, Urban Oman pa je bil prvi skakalec ekipe z osmimi ujetimi žogami. Svojo priložnost je odlično vnovčil mladi Lenart Sirc, ki je v 25 minutah na parketu dosegel 17 točk, s sedmimi točkami v 16 minutah se je izkazal tudi Jan Zemljič.

Domžalčani so se dmimi zmagami in brez poraza na čelu druge lige ABA. Naslednji turnir bo na sporedu konec januarja v Banja Luki.