10.20

Union Olimpija Krka Tajfun ABA

Četrtek, 1. 10. 2015, 10.20

Olimpija poražena, v drugo ji ni uspelo

V zadnji tekmi drugega kroga košarkarske lige ABA je Union Olimpija izgubila v gosteh pri Igokei. Krka je že v soboto premagala Zadar. Tajfun je izgubil proti Ciboni.

Košarkarji Olimpije so tekmo v gosteh pri Igokei začeli katastrofalno slabo in po sedmih minutah zaostajali s 4:17. Potem so se zbrali in na polčas odšli z zgolj tremi točkami zaostanka. Po 28 minutah igre so prvič prešli v vodstvo (50:49) in v zadnjo četrtino krenili z dvema točkama prednosti (56:54). Po 33 minutah tekme so vodili za štiri točke, potem pa popustili in se morali na koncu sprijazniti s prvim porazom v tej sezoni lige ABA.

Od slovenskih preostalih predstavnikov je v prvem krogu lige ABA le Krka morala priznati premoč tekmecu, a že v soboto dosegla prvo zmago, ko je doma v Novem mestu s 77:66 premagala Zadar.

Novinec v tem tekmovanju Tajfun je pred domačimi navijači preskočil Sutjesko, tokrat pa za dve točki (71:69) izgubil na gostovanju pri Ciboni.