Thermometer Blue 0

Igokea liga ABA

Sobota, 30. 1. 2016, 19.25

Novomeščani z odličnim drugim polčasom strli Igokeo

Košarkarji Krke so v 22. krogu lige Aba premagali Igokeo s 74:64 (13:24, 27:41, 49:51).

Košarkarji Krke so po petih zaporednih porazih vknjižili deveto zmago v ligi Aba. Pred domačimi gledalci so z dobro igro v drugem polčasu premagali Igokeo s 74:64.

Za Novomeščane je bila tekma sila pomembna, saj so bili pred njo le točko oddaljeni od zadnjega mesta na razpredelnico, po zmagi pa lahko precej lažje zadihajo in z optimizmom gledajo na sicer težak razpored v zadnjih štirih krogih. Krka bo zdaj dvakrat gostovala, pri Sutjeski in Ciboni, nato se bo doma srečala z Mega Leksom, tekmovanje pa bo sklenila v Beogradu pri Crveni zvezdi.

Imperativ uspeha je v prvem polčasu slabo deloval na varovance trenerja Vladimirja Anzulovića. Gostje so namreč hitro povedli in si že v prvi četrtini priigrali dvomestno prednost. Na odmor so odšli celo s 14 točkami naskoka, a Krka je iz slačilnice stopila kot prerojena. Ob neprimerno boljši obrambi je zaustavila strelce Igokeje, hkrati pa ji je stekla tudi igra v napadu. Na začetku zadnje četrtine so se domači po dveh zaporednih trojkah Bobana Tomića in Luke Lapornika prvič prebili v ospredje (55:51), prednost pa so znali v zadnjih minutah zadržati oziroma povišati na rekordnih deset točk.

Lapornik je bil prvi strelec Krke s 16 točkami in 10 skoki (indeks 26), dvomestno število pa so imeli še Jure Lalić (14), Erjon Kastrati (13) in Boban Tomič (10).