7 let, 12 mesecev

Matjaž Smodiš

Sobota, 23. 3. 2013, 22.20

Novomeščani s porazom sklenili slabo sezono

Košarkarji Krke so v 26. krogu lige Aba izgubili z MZT Skopjem z 68:80 (17:16, 40:38, 53:61).

Košarkarji Krke so sezono v ligi Aba sklenili s petim zaporednim porazom oziroma izkupičkom 9:17. Zaključna ocena je tako skromna, pozitivno pri vsem skupaj pa je, da so imeli Novomeščani na koncu vendarle zmago več od Splita oziroma Zadra, ki se bosta v nedeljo ob 17. uri pomerila za obstanek v ligi Aba.

Krka je bila 28 minut v igri za jubilejno deseto zmago, vendar je katastrofalno odigrala najpomembnejši del tekme. Odločilno je bilo, da je Jure Lalić pri izenačeni tekmi izgubil živce in zaradi reakcije ob dosojeni osebni napaki prejel še dve tehnični napaki. Gostje so to do konca tretje četrtine kaznovali z vodstvom 61:53, slabo nadaljevanje pa je prineslo še višji zaostanek. MZT Skopje je tako z delnim izidom 14:0 prišel do zajetne prednosti (67:53), ki je v zadnjih minutah ni izpustil iz rok.

Ob izostanku zaradi poškodb Eda Murića, Marka Pajića in Erazma Lorbka (mišica) trener Gašper Potočnik ni imel dovolj igralcev, ki bi se lahko vseh štirideset minut kosali z zasedbo Aleša Pipana, ki je z ekipo iz Skopja presegel pričakovanja pred sezono. MZT je tekmovanje končal na sedmem mestu z izkupičkom 14-12.

Medtem ko sta za goste več kot polovico točk dosegla Gjorgi Čekovski (26) in Todor Gečevski (20), so bili pri Krki koliko toliko razpoloženi le Jakov Vladović (16 točk), Uroš Lučić (13) in Matjaž Smodiš (13).