8.48

legionarji košarka

Ponedeljek, 12. 11. 2012, 8.48

Nachbar ponovno zmagovito, Vujačić najboljši strelec Efesa

V ponedeljek sta do novih zmag v domačih prvenstvih prišla Boštjan Nachbar in Saša Vujačić. Prvi je za 30 točk premagal Ludwigsburg, Vujačić pa je bil boljši od Aliage.

Barcelona nadaljuje z odličnimi igrami. Po dobljenem derbiju proti CSKA v evroligi so doma v soboto popolnoma povozili Manreso. Končni rezultat je bil 89:47 za Katalonce. Lorbek je v samo 14 minutah dosegel 12 točk. Po mesecu dni je na parket znova stopil tudi Uroš Slokar, ki je v 11 minutah dosegel štiri točke. Do prve zmage v drugoligaški španski konkurenci je prišel Matej Krušič, ki pa se ni vpisal med strelce. Odlično predstavo je prikazal v prejšnji sezoni član Heliosa Sandi Čebular, ki je dosegel kar 21 točk in še desetkrat uspešno podal.

Tudi v osmem krogu nemškega košarkarskega prvenstva je Boštjan Nachbar prikazal odlično strelsko predstavo. Ob visoki zmagi Brose Basketsa proti Ludwigsburgu je v 25 minutah vknjižil 15 točk in dodal še pet skokov.

Po nekaj slabših predstavah v turškem prvenstvu, pa se je znova prebudil Saša Vujačić. Tekmo je začel na klopi, nato pa v 30 minutah igre zabeležil 21 točk, petkrat uspešno skočil in nasprotnikom ukradel še štiri žoge, njegov Anadolu Efes pa je prišel še do četrte zmage v petih tekmah.