7 let, 12 mesecev

Sacramento Kings Chicago Bulls Miami Heat NBA

Četrtek, 20. 11. 2014, 18.26

Miami nemočno gledal, kako zabija Jordan

Moštvo Los Angeles Clippers je v ligi NBA brez večjih težav v gosteh odpravilo Miami Heat, ki je že po prvi četrtini zaostajal za velikih 24 točk. V Sacramentu se nasmiha zmaga gostiteljem.

Miami je v prejšnji sezoni zaigral v velikem finalu, v tej sezoni, ko igra brez LeBrona Jamesa, pa so rezultati manj spodbudni. Tako si je moštvo iz Floride v noči na petek po slovenskem času privoščilo nov boleč poraz. Doma je priznalo premoč ekipi Los Angeles Clippers, ki je že po prvi tretjini vodila z 39:15, boljša pa je bila pod obročema, kjer je dosegla kar 44 točk, gostitelji pa le 26. Z zabijanji je blestel DeAndre Jordan. Dosegel je 12 točk in šestkrat zabil žogo v koš, kar je začudilo še gostujočega trenerja Doca Riversa.

Najboljša strelca v vrstah Los Angelesa sta bila Chris Paul in Blake Griffin, Paul pa je prispeval še ducat podaj. Pri domačih je izstopal Chris Bosh. Dosegel je 28 točk, a ni mogel preprečiti že tretjega zaporednega domačega poraza. To se Miamiju ni pripetilo že tri leta in pol. Zaradi poškodbe stegenske mišice je ponovno manjkal domači zvezdnik Dwayne Wade. Brez njegove pomoči Vročica ponavadi izgublja in ima razmerje zmag ter porazov 1:3, ko pa je na parketu, se Miamiju godi veliko bolje (5:3).

Kralji iz Sacramenta so prekinili niz šestih zaporednih zmag, s katerimi se je pred gostovanjem v dvorani Sleep Train Areina lahko pohvalil Chicago. V domačih vrstah sta se najbolj izkazala DeMarcus Cousins (22 točk in 14 skokov) ter Rudy Gay (20 točk).