Denver Nuggets New York Knicks Vlatko Čančar Vlatko Čančar Luka Dončić Luka Dončić Memphis Grizzlies Dallas Mavericks NBA Liga NBA

Dončić videl zaroko in nov poraz Dallasa, Čančar zmagal v New Yorku

4

Luka Dončić | Luka Dončić je zaradi bolečin v levem gležnju preskočil dvoboj z Memphisom. | Foto Guliverimage

Luka Dončić je zaradi bolečin v levem gležnju preskočil dvoboj z Memphisom.

Košarkarji Dallas Mavericks so v ligi NBA doživeli drugi zaporedni poraz. Mavericks so brez Luke Dončića, ki je zaradi bolečin v gležnju preskočil srečanje, z 90:97 klonili pred Memphisom. Pri Dallasu je manjkal tudi Kristaps Porzingis. Večer v ligi NBA se je začel z "matinejo" v New Yorku, na kateri se je smejalo Denverju. Blestel je Srb Nikola Jokić, slovenski reprezentant Vlatko Čančar pa se v treh minutah ni vpisal med strelce.

Dallas se je le 24 ur po bolečem domačem porazu z New Orleansom, na katerem je Luka Dončić ob slabšem metu iz igre prispeval 21 točk, deset skokov in sedem asistenc, ponovno predstavil na domačem parketu. Četa Jasona Kidda je bila neuspešna še drugič zapored, saj je bil Memphis boljši s 97:90. Pri Dallasu na parketu ni bilo največjih zvezdnikov. Zaradi bolečin v levem gležnju je manjkal Dončić, zaradi poškodbe levega kolena pa ni bilo niti Latvijca Kristapsa Porzingisa. Ponovno ni bilo centra Willieja Cauleyja-Steina (osebni razlogi).

Dončić je bil ob polčasu priča zaroki v dvorani:

Grizliji so pred obračunom z Dallasom navdušili v noči na petek, ko so poskrbeli za rekordno zmago nad Oklahomo City Thunder. Zmagali so za neverjetnih 73 točk (152:79) in postavili absolutni rekord v zgodovini tekmovanja, vse skupaj pa dosegli brez najboljšega igralca Jaja Moranta. Ta je leta 2020 na seznamu dobitnikov priznanja za najboljšega novinca nasledil Dončića. Številni ljubitelji košarke so se veselili njunega medsebojnega obračuna, na koncu pa na parketu ni bilo nobenega od njiju.

Jason Kidd ni mogel biti zadovoljen s predstavo svojih varovancev. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Jason Kidd ni mogel biti zadovoljen s predstavo svojih varovancev. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Skromna predstava Dallasa

Memphis je v American Airlines Centru dosegel četrto zaporedno zmago in je zdaj s 13 zmagami in desetimi porazi na četrtem mestu zahoda, Dallas ima na sedmem mestu ob enajstih zmagah prav toliko porazov. Dončić je ves čas s klopi spodbujal soigralce, a je bilo na koncu vse zaman. Memphis je iz igre metal skoraj s polovično uspešnostjo (48,7 odstotka), medtem ko je oslabljeni Dallas zadel le 33 odstotkov svojih metov iz igre. Dallas je v svojo statistično zbirko dodal tudi kar 22 izgubljenih žog, tekmec na drugi strani jih je zbral 13.

Gostje so že ob polčasu vodili z 12 točkami naskoka, a se je Dallas v zadnjih 12 minutah skoraj vrnil v igro. Slabih pet minut pred koncem je Memphis še vodil s 15 točkami naskoka (87:72), a se Dallas ni dal. Nekaj manj kot dve minuti pred koncem je prvi strelec ekipe Tim Hardaway Jr. zadel trojko za znižanje zaostanka na 88:93, bližje od tega pa Dallasu ni uspelo.

Hardaway je tekmo končal pri 29 točkah (5/9 za 3), Jalen Brunson je 15 točkam dodal osem skokov, Dorian Finney-Smith je dosegel 14 točk. Pri gostih je bil z 29 točkami in devetimi skoki najučinkovitejši Desmond Bane, Tyus Jones jih je dodal 16.

"Lahko izgubiš voljo, če doma ne igraš dobro. Mislim, da smo psihološko močni, ker bi se lahko enostavno predali, se izgovarjali, da ni Luke in Porzingisa, ter izgubili za 20. Ampak ti fantje so se borili in si ustvarili priložnost, da se se vrnejo v igro," je po koncu menil domači trener Jason Kidd. Dallas je sicer letos izgubil vse štiri tekme, na katerih Ljubljančan ni igral.

Vrhunci tekme:

Dallas ima v domači dvorani American Airlines Center v tej sezoni zdaj izkupiček 6-4, skupno pa se ne more pohvaliti z bajno formo, saj je izgubil sedem od zadnjih devetih obračunov. Naslednja tekma Maverickse čaka v noči na sredo, ko bo v Dallasu gostovala vodilna ekipa vzhoda, Brooklyn.

Čančar brez točke

Pester večer v ligi NBA se je začel v kultni newyorški dvorani Madison Square Garden. Denver, ki je v rezultatski krizi, saj je pred srečanjem v New Yorku na zadnjih osmih srečanjih zmagal le enkrat, je tokrat pokazal boljši obraz in odpravil Kratkohlačnike s 113:99. Z 32 točkami je izstopal srbski as Nikola Jokić, slovenski reprezentant Vlatko Čančar pa je nastopal dobre tri minute, v katerih je zgrešil oba meta iz igre, v statistiko pa se vpisal s skokom.

Nikola Jokić je bil neustavljiv za obrambo New York Knicks. | Foto: Reuters Nikola Jokić je bil neustavljiv za obrambo New York Knicks. Foto: Reuters

Dvoboj prvo in drugo-uvrščene ekipe vzhodne konference, Brooklyn Nets in Chicago Bulls, so s 111:107 dobili biki. DeMar DeRozan je za zmago v zadnji četrtini dosegel 13 od svojih 29 točk, medtem ko je bil najboljši strelec ekipe z 31 točkami Zach LaVine. Pri Brooklynu, ki je letos drugič izgubil s Chicagom, je z 28 točkami in desetimi skoki do dvojnega dvojčka prišel Kevin Durant.

Liga NBA, 4. december:

New York Knicks : Denver Nuggets 99:113
Randle 24 (met iz igre 9/18), 8 as., 7 sk., Fournier 15; Jokić 32 (met iz igre 14/19), 11 sk., 5 as., Nnaji 21, 8 sk., Barton 13, 6 sk., 6 as., Čančar 0 (met za dve 0/2), 1 sk. v 3 minutah in 28 sekundah

Brooklyn Nets : Chicago Bulls 107:111
Durant 28 (10 sk.), Aldridge 20 (7 sk.), Harden 14 (7 sk., 14 as.); LaVine 31 (8 sk.), DeRozan 29, Dosunmu in Vučević 11

Milwaukee Bucks : Miami Heat 124:102
Connaughton 23, Middleton 22 (9 as.), Portis 19 (16 sk.); Strus 25, Martin 16, Herro 15 (9 sk.)

Dallas Mavericks : Memphis Grizzlies 90:97
Hardaway 29 (7 sk.), Brunson 15 (8 as.), Finney-Smith 14, ..., Dončić ni igral; Bane 29, Jones 16 (7 as.), Jackson 13

Golden State Warriors : San Antonio Spurs 107:112
Curry 27 (8 sk.), Poole 15, Lee 14 (7 sk.); White 25, Murray 23 (12 sk., 7 as.), Walker 21

Portland Trail Blazers : Boston Celtics 117:145
McCollum 24, Smith Jr. 21, Nurkić 18; Schröder (8 as.) in Tatum (10 sk.) 31, Pritchard 19

Sacramento Kings : Los Angeles Clippers 104:99
Davis 28, Haliburton 18, Fox 17 (8 sk.); Morris 21 (9 sk.), Jackson 18, George 15 (10 as.)