Nedelja, 28. 11. 2021, 4.56

Liga NBA, 27. november

Najboljša moštvena tekma Dallasa, a poraz v tesni končnici

2

Luka Dončić Dallas Washington | Luka Dončić je odigral najboljšo prvo četrtino v sezoni (15 točk). | Foto Guliver Image

Luka Dončić je odigral najboljšo prvo četrtino v sezoni (15 točk).

Čeprav so Luka Dončić in njegovi Dallas Mavericks odigrali najboljši prvi polčas in najbolj moštveno v sezoni, so po tesni končnici s 114:120 izgubili proti Washington Wizards. Slovenski košarkar je dosegel dvojnega dvojčka (33 točk, deset podaj). To je Washingtonova 13. zmaga, Dallas ostaja pri desetih (na 18 tekmah).

Vlatko Čančar
Sportal Čančar izkoristil priložnost in utrpel izpah prsta #video

To je prva zmaga Wizardsov v Dallasovi American Airlines Areni po petih letih. Imajo zelo spremenjeno zasedbo, namesto zvezdnika Russlla Westbrooka so poleti iz vrst Los Angeles Lakers prispeli Kyle Kuzma, Spencer Dinwiddie, Montrezl Harrell in Kentavious Caldwell-Pope, še naprej pa je njihov najboljši strelec Bradley Beal. Washington je zdaj tretji v vzhodni konferenci, Dallas peti na Zahodu. Košarkarje Jasona Kidda naslednja tekma čaka čez dva dneva, ko bodo gostili Cleveland.

Najboljša četrtina Dončića v sezoni

Jalen Brunson in Frank Ntilikina sta tudi tokrat zaradi poškodbe manjkala v postavi Dallasa. Luka Dončić je medtem že stoodstoten po lažji poškodbi gležnja in kolena ter je tekmo odprl z dvema zaporednima lahkima košema. To je bila Lukova najboljša prva četrtina v sezoni, saj je do konca te dal 15 točk (tri zadete trojke). Ko je minuto pred koncem podal t. i. alley oop na Maxija Kleberja, so Mavs znižali zaostanek na 29:32. Wizards so vodili tudi že za sedem točk. Šlo je za četrtino brez prave obrambe. Washington je iz igre metal kar 69-odstotno (13 točk Beala), Dallas pa 56-odstotno. Po prvih 12 minutah je bilo na semaforju 36:41.

Najboljši polčas Dallasa v sezoni

Na tekmi je bil tudi filmski zvezdnik Jamie Foxx. | Foto: AP / Guliverimage Na tekmi je bil tudi filmski zvezdnik Jamie Foxx. Foto: AP / Guliverimage Dončić je zaradi udarca v nogo drugo četrtino začel na klopi. A ni bilo hujšega. Washingtonu se je nekoliko zaustavilo v napadu in Dallas je povedel na krilih rezervistov (56:51). Do sedme minute druge četrtine so ti dali kar 27 točk, največ Kleber (13) in Trey Burke (devet). Še posebej Nemec je igral z veliko energije in zadel tudi trojko. Ko se je Dončić vrnil v igro, je takoj vpisal podajo na Willieja Cauley-Steina in Dallas si je zagotovil najvišjo prednost na tekmi s 58:51. Četrtina, ki jo je iz prve vrste spremljal tudi filmski zvezdnik Jamie Foxx, se je končala s težkim košem Kristapsa Porzingisa (12 točk). Ob polčasu je tako Dallas vodil z 69:61, Dončić pa je imel 17 točk in sedem asistenc. Prav toliko točk je dal prvi zvezdnik Washingtona Beal.

Najboljša četrtina Dončića v sezoni – 15 točk v prvi. Najboljši polčas Dallasa v sezoni – kar 69 točk v prvem polčasu. Kleber je s 13 točkami že v prvem polčasu dosegel točkovni rekord sezone.

Do točk prav vsi košarkarji Dallasa

Tekma preobratov. V prvih devetih minutah tretje četrtine so gostje v American Airlines Areni naredili delni izid 24:12 in tako povedli s 85:81. Beal je bil do konca te četrtine že pri 24 točkah. A njen razplet je vendarle pripadel Dallasu. Najprej je šest zaporednih točk dosegel Dončić (skupaj že 27), nato je trojko za vodstvo 93:91 zadel Randy Bullock (sedem točk). To je bil tudi rezultat po treh delih igre. Tretjo četrtino je sicer Washington dobil s 30:24. Dallas je tokrat odlikovala predvsem moštvena igra, saj se je med strelce vpisalo vseh deset košarkarjev, ki so stopili na parket.

Washington dobiva tesne tekme

Bradley Beal je bil prvi strelec Washingtona. | Foto: AP / Guliverimage Bradley Beal je bil prvi strelec Washingtona. Foto: AP / Guliverimage Zadnjo četrtino je bolje odprl Washington in po sedmih zaporednih točkah povedel s 101:99. Negativen niz Dallasa je s trojko prekinil Sterling Brown (102:101), ki je bil pri osmih točkah, rekordu sezone. Pet minut pred koncem pa je bila na semaforju že 19. sprememba v vodstvu (105:104), ko je končno izza črte zadel še Tim Hardaway mlajši. Odločali sta zadnji dve minuti. Če je Kuzma zadel enega pomembnejših metov za tri (skupaj je dal 22 točk), pa je bil Dončić izza črte dvakrat neuspešen. Tako je Washington tekmo še desetič v sezoni dobil po tesni končnici (samo en poraz). Končni izid 114:120. Za Dallas pa je to tretji poraz v tesnih končnicah (šest zmag). Tokrat je bil manj kot na zadnjih tekmah opazen Porzingis. Po sedmih zaporednih z več kot 20 točkami tokrat 13 točk.