Luka Dončić spet ni igral. Tokrat zaradi bolezni.

2

Luka Dončić | Luka Dončić zaradi bolezni ni igral. | Foto Reuters

Luka Dončić zaradi bolezni ni igral.

V noči na nedeljo je bilo v ligi NBA na delu 18 klubov. Med njimi je tudi eden, pri katerem se dokazuje slovenski legionar. To je Dallas, ki je izgubil na gostovanju v New Orleansu (103:112), a brez Luke Dončića. Ljubljančan je zaradi bolečin v hrbtu izpustil sobotno tekmo proti Indiani, tokrat pa ni mogel pomagati soigralcem zaradi bolezni. Iz kluba so sporočili, da njegove zdravstvene težave niso povezane s covid-19.

Dallas je vstopil v daljšo turnejo, saj ga po po tekmi v New Orleansu čakajo še štiri gostovanja. Luka Dončić je proti New Orlenasu v tej sezoni na medsebojnem srečanju 12. februarja dosegel 46 točk in poskrbel za rekordni strelski dosežek kariere, tokrat pa se zaradi bolezni ni mogel pomeriti s Pelikani. Dončić je tekmo spremljal v hotelski sobi. Klub je najprej sporočil, da je njegov nastop vprašljiv zaradi bolečin v hrbtu, po tekmi pa je trener Rick Carlisle povedal, da je Ljubljančan ostal v hotelu zaradi prehlada. Poudaril je, da ne gre za novi koronavirus.

Košarkarji New Orleansa so prvo četrtino dobili s 35:20, a so gostje do polčasa z delnim izidom 17:0 uspeli izenačiti (53:53). V nadaljevanju so bili Pelikani ves čas v rahli prednosti, a je Dallas v zadnji četrtini slabe štiri minute pred koncem po zabijanju Bobana Marjanovića še povedel s 95:94. New Orleans je nato z delnim izidom 9:0 napravil odločilno prednost, ki je do konca obračuna ni več spustil iz rok.

Najboljša strelca tekme Zion Williamson in Tim Hardaway Jr. (desno) | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Najboljša strelca tekme Zion Williamson in Tim Hardaway Jr. (desno) Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Mavericks, ki so izgubili drugič zapored, so igrali močno oslabljeni, saj je zaradi bolečin v desnem kolenu manjkal tudi Kristaps Porzingis. Latvijec je v noči na soboto proti Indiani prispeval 31 točk in 18 skokov, na parketu pa prebil kar 38 minut, kar je pustilo določene posledice. Trener Carlisle je priložnost za igro ponudil le osmim igralcem, v odsotnosti najboljših dveh strelcev pa je strelsko najuspešnejši Tim Hardaway Jr., ki je dosegel 30 točk, Jalen Brunson jih je dodal 24. Na drugi strani je pri domači ekipi blestel Zion Williamson z 38 točkami.

Dallas bo naslednjo tekmo igral v noči na torek (2.00), ko bo gostoval pri Oklahomi.

Barnes zadel ob sireni, Aldridge v zvezdniški Brooklyn

Najbolj razburljiva tekma večera je bila v Sacramentu, kjer je gostoval Cleveland. Domači so pri zaostanku dveh točk sekundo in deset desetink pred koncem izvajali avt pod svojim obročem. De'Aaron Fox, ki je tekmo končal pri 36 točkah, je žogo vrgel na drugo polovico igrišča v roke Harrisona Barnesa, ki je ob zvoku sirene zadel trojko za zmago.