Ponedeljek, 28. 6. 2021, 7.08

LIGA NBA, 27. JUNIJ (KONFERENČNI FINALE)

Milwaukee Bucks dobili tekmo v gosteh, poškodba Younga #video

3

Khris Middleton | Trae Young si je na prvi domači tekmi konferenčnega finala poškodoval gleženj. | Foto Gulliver/Getty Images

Trae Young si je na prvi domači tekmi konferenčnega finala poškodoval gleženj.

V noči na ponedeljek so se na tretji tekmi konferenčnega finala končnice lige NBA pomerili Atlanta Hawks in Milwaukee Bucks. Tokrat so bili boljši drugi, ki so tekmo v gosteh dobili z izidom 102:113. Skupni rezultat v zmagah je tako 2:1 za Milwaukee Bucks.

Ekipa Milwaukee Bucks je še enkrat pokazala, da ne sloni samo na enem igralcu. Tokrat je pri gostujoči ekipi blestel Khris Middleton. Ta je v svojo statistiko vpisal 38 točk in bil v zadnji četrtini igralec, ki je vlekel vso ekipo. Middleton, ki je samo v zadnji četrtini dosegel 20 točk, je ob tem dodal 11 skokov in sedem asistenc.

"Kar je naredil danes, je nekaj neverjetnega. Na koncu je nosil ekipo … Kar sem videl danes, je bilo preprosto nekaj izjemnega," je po tekmi dejal Giannis Antetokounmpo, ki je za svojo ekipo prispeval 33 točk. V svojo statistiko je vpisal še 11 skokov in štiri asistence.

Kako hudo je z Youngom?

Trae Young | Foto: Gulliver/Getty Images Foto: Gulliver/Getty Images Pri domačih košarkarjih je bil najuspešnejši Trae Young, ki je zbral 35 točk. Njegova statistika bi lahko bila še boljša, če si ne bi v tretji četrtini na nenavaden način zvil desnega gležnja. Šele ponedeljkov pregled bo pokazal, za kako resno poškodbo gre. "Boli me in frustrirajoče je. Obiskal bom zdravnike in fizioterapevte in z njihovo pomočjo bom brez dvoma lahko naprej igral. Takšen je načrt," je dejal Young," je po porazu dejal mladi košarkar, ki po zvinu gležnja na igrišču ni imel več prave hitrosti.

Četrta tekma bo na sporedu v noči na sredo v Atlanti. Zmagovalca tega dvoboja čaka prvak zahodne konference, v kateri Phoenix Suns proti Los Angeles Clippers vodijo v zmagah s 3:1.