Giannis Antetokounmpo Milwaukee Bucks Anthony Davis LeBron James Los Angeles Lakers Steph Curry Golden State Warriors Trae Young Atlanta Hawks Denver Nuggets Nikola Jokić Vlatko Čančar Vlatko Čančar Liga NBA

Sobota, 18. 12. 2021, 7.16

Liga NBA, 17. december

Čančar nezgrešljiv ob visoki zmagi Denverja

Dennver Vlatko Čančar | Vlatko Čančar je izvrstno izkoristil minute na parketu. | Foto Guliver Image

Vlatko Čančar je izvrstno izkoristil minute na parketu.

Košarkarji Denverja so v Atlanti s 133:115 premagali Hawks. Vlatko Čančar je igral sedem minut, za šest točk je zadel vse tri mete iz igre in k temu dodal še dve podaji, eno izgubljeno žogo ter tri osebne napake.

Novinec Bones Hyland je v mestu, ki je gostilo olimpijado leta 1996, dosegel rekord kariere, 24 točk je zmogel kot rezervni igralec, Monte Morris je dodal še 21 točk za Denver, Jeff Green in Nikola Jokić pa po 20, slednji je imel še deset skokov. Denver Nuggets so zabeležili najvišjo zmago v sezoni, prevlado so prevzeli v drugi četrtini, ki so jo dobili s 43:28.

Za Atlanta Hawks, ki so dobili pet zaporednih tekem v gosteh, a v nizu doživeli šesti domači poraz, je Trae Young zbral 34 točk in deset podaj, John Collins pa 20 točk in deset skokov.

Na derbiju večera so Golden State Warriors s 111:107 premagali Boston Celtics. To je njihova že 24. zmaga v sezoni (le pet porazov). Stephen Curry je bil s 30 točkami spet prvi strelec Bojevnikov. S prejšnjo tekmo je presegel rekord Raya Allena po številu zadetih trojk v zgodovini (2.973), zdaj pa je dodal še pet novih. Curry je v zadnji minuti zadel tudi enega ključnih metov in Celticse so premagali prvič po petih zaporednih porazih.

Boston je bil nekoliko zdesetkan, saj je moral pet košarkarjev poslati v karanteno zaradi pozitivnega rezultata testa na novi koronavirus. Pri ekipi Golden State zaradi istega razloga manjka Jordan Poole.