Liga NBA, 15. november

Dončić po šovu Dallasa prestrašil navijače

Luka Dončić, Dallas Mavericks | Luka Dončić je dosegel 23 točk. | Foto Guliverimage

Luka Dončić je dosegel 23 točk.

Košarkarji Dallas Mavericks so v pravi poslastici lige NBA v domači dvorani s 111:101 odpravili Denver Nuggets. Luka Dončić je srečanje končal pri 23 točkah, osmih skokih in enajstih asistencah, a obračun zaradi poškodbe gležnja končal predčasno. Vlatko Čančar pri Denverju zaradi poškodbe ni bil v kadru, na klopi je obsedel tudi Goran Dragić. Njegov Toronto je s 113:118 izgubil proti Portlandu.

Košarkarji Dallas Mavericks so v velikem slogu dosegli zmago nad Denverjem, pri katerem Vlatko Čančar, ki ima še vedno težave s poškodbo kolka, ni igral. V domači dvorani so po izjemni zadnji četrtini s 111:101 končali niz petih zaporednih zmag Denverja, ki mu ni pomagalo niti 35 točk izjemnega Nikole Jokića.

Dobro partijo je pokazal tudi Luka Dončić, ki je srečanje končal pri 23 točkah, osmih skokih in enajstih asistencah, a obračun zaradi poškodbe gležnja slabo minuto pred koncem predčasno končal v slačilnici. Po prvih informacijah naj ne bi šlo za hujšo poškodbo. "Bomo videli, kako se bo počutil jutri in ali bodo potrebni dodatni pregledi," je takoj po tekmi o zdravstvenem stanju Slovenca dejal Kidd.

Poškodba Dončića

Dončić je zaradi poškodbe izpustil tudi novinarsko konferenco po tekmi. Kot so še poročali ameriški mediji, so v taboru Dallasa odpovedali torkov trening, tako da obstaja velika možnost, da bo več informacij o 22-letnem slovenskem košarkarju in njegovem gležnju znanih šele pred odhodom Dallasa na gostovanje v Phoenix.

Dončić na ogrevanju:

Izenačena prva četrtina in strelski mrk Dallasa

Strateg Dallasa Jason Kidd je tekmo z Denverjem začel v postavi brez presenečenj, saj so na parketu Luki Dončiću v prvih minutah srečanja družbo delali Dorian Finney-Smith, Kristaps Porzingis, Dwight Powell in Tim Hardaway Jr. Obračun sta obe ekipi odprli v podobnem ritmu, tako domači kot gostje so bili dobro razpoloženi v napadu, nobeni izmed ekip pa si v prvih 12 minutah ni uspelo priigrati višje prednosti, o čemer priča tudi podatek, da je Denver v prvi četrtini vodil največ s petimi točkami naskoka, Dallas pa s tremi, kolikor je njegova prednost znašala tudi po koncu prvega dela (35:32). Dončić je v prvi četrtini dosegel deset točk, dva skoka in štiri asistence, prav toliko točk je prispeval tudi Porzingis.

Če smo bili v prvi četrtini priča strelskemu šovu obeh ekip, pa je sledil pravi mrk Dallasa, ki je v drugih 12 minutah zmogel le 14 točk. Dobrih šest minut pred koncem prvega polčasa je bil po trojki Dončića po koraku nazaj izid še poravnan na 44:44, nato pa je klub iz Teksasa do konca druge četrtine zmogel le še pet točk, kar je Denver izkoristil in z delnim izidom 14:5 na glavni odmor odšel s prednostjo devetih točk (58:49). Slovenski košarkar je ob koncu prvega polčasa zaradi nestrinjanja s sodniško trojko prejel še tehnično napako. Dončić je sicer prvi polčas sklenil pri 13 točkah, petih skokih in šestih asistencah. Pri gostih je Jokić že v prvem polčasu dosegel dvojni dvojček (13 točk, 10 skokov).

Nikola Jokić je dosegel 35 točk, Kristaps Porzingis pa 29. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Nikola Jokić je dosegel 35 točk, Kristaps Porzingis pa 29. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Denver je v svojem slogu odprl tudi tretji del tekme, po košu Jokića so Nuggets povedli s +13 (66:53) in kazalo je, da se Dallasova barka počasi potaplja. A domači košarkarji se niso predali. Počasi, a vztrajno so na krilih razigranega Porzingisa topili prednost Denverja. Ob koncu tretje četrtine so Nuggets še vodili s 83:79, a so bili domači košarkarji v naletu.

Nalet Dallasa skazila poškodba Dončića

Dober konec tretje četrtine je bil tako le uvod v izjemen zadnji del Dallasa, ki je ob začetku zadnje četrtine po trojki Reggieja Bullocka po dolgem času povedel (85:83). Bolj ko se je tekma bližala vrelišču, bolj je bilo vroče v American Airlines Centru, kjer sta si v naslednjem napadu Denverja v lase skočila Finney-Smith in JaMychal Green. A tudi to ni ustavilo razigranih košarkarjev Dallasa, ki so iz minute v minuto gradili in višali svojo prednost. Dobrih sedem minut pred koncem je na parket po nekaj minutah odmora znova zakorakal tudi Dončić, ki je slabo minuto kasneje s trojko za vodstvo z 98:88 na noge spravil navdušene navijače v domači dvorani.

Dončić je srečanje končal 44 sekund pred koncem. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Dončić je srečanje končal 44 sekund pred koncem. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Košarkarji Dallasa so nato leteli po parketu domače dvorane, brez večjih težav so odbili vse poskuse nebogljenih košarkarjev Denverja, ki jim ni bil dovolj niti izjemno razpoloženi MVP pretekle sezone Jokić. V drugem polčasu jim je preprosto zmanjkalo moči, saj so v dveh dneh odigrali svoje drugo srečanje, še vedno pa ne morejo računati na pomoč poškodovanega Jamala Murrayja. Drugo zaporedno zmago Dallasa (111:101) je nekoliko skazila poškodba gležnja Dončića, ki je slabo minuto pred koncem odšepal proti slačilnici, potem ko je nerodno na njegovi nogi ob padcu pristal Austin Rivers. Dvorana je povsem obnemela, slovenski košarkar pa je nato v bolečinah odšepal proti slačilnici.

Ljubljančan je bil sicer znova le streljaj oddaljen od novega trojnega dvojčka, saj je 23 točkam dodal osem skokov in enajst asistenc. Vlogo prvega strelca je pri Dallasu tokrat prevzel Porzingis, ki je dosegel 29 točk, od tega pet trojk iz osmih poskusov. Prave pomoči pri soigralcih pa na drugi strani ni dobil Jokić, ki je obračun končal pri 35 točkah, Monte Morris jih je pristavil 17.

Vrhunci srečanja:

Dallas bo znova na parketu v noči na četrtek, ko ga čaka gostovanje pri Phoenixu.

Dragić znova na stranskem tiru

V noči na torek je v gosteh pri Portlandu igral tudi Toronto, kjer se je Goran Dragić po eni tekmi na parketu znova preselil na stranski tir, saj se je v ekipo po lažji poškodbi vrnil Fred VanVleet.

Strateg Toronta Nick Nurse je pred tekmo odgovarjal na vprašanja tudi v povezavi z izkušenim slovenskim košarkarjem. "V ekipi je prostor tudi za Dragića, a v tem trenutku v rotaciji ne vidim položaja zanj," je dejal Nurse, ki bo več priložnosti znova ponudil Dalanu Bantonu in Malachiju Flynnu.

Toronto je tekmo izgubil s 113:118. Pri Portlandu sta večino točk prispevala C. J. McCollum, ki je dosegel 29 točk, in Damian Lillard, ki je v zmagovalno statistiko prispeval 24 točk. Na strani poraženih gostov je največ točk dosegel OG Anunoby (27), Pascal Siakam pa jih je dodal 20.

Dončić Dallas Antonio
Sportal Prvi trojni dvojček Dončića v sezoni, stotica Dallasa že v tretji četrtini
Trae Young
Sportal Veličastna predstava Dončićevega sovrstnika #video

Liga NBA, 15. november:

Dallas Mavericks : Denver Nuggets 111:101 (35:32, 14:26, 30:25, 32:18)
Porzingis 29 (5/8 za 3, 11 sk.), Dončić 23 (7/16 za 2, 2/7 za 3, 3/5 prosti meti), 8 sk. 11 as., 2 ukr. žogi, 1 blokada, 4 izg. žoge v 37:33, Hardaway Jr. 19 (7 sk.), Brunson 17; Jokić 35 (15/26 met iz igre, 16 sk.), Morris 17 (8 as.), Gordon 14 (7 sk.), Čančar ni igral.

Cleveland Cavaliers : Boston Celtics 92:98
Rubio 28 (6 sk.), Osman 26, Garland 17; Tatum 23 (8 sk.), Horford 17 (9 sk.), Schröder in Smart 14

Detroit Pistons : Sacramento Kings 107:129
Bey 28, Cunningham 25 (8 sk., 8 as.); Hield 22, Fox (9 as.) in Holmes (9 sk.) 19

Washington Wizards : New Orleans Pelicans 105:100
Dinwiddie 27 (9 as.), Caldwell-Pope 18, Harrell 15; Ingram 31, Valančiunas 16 (9 sk.), Graham 14

Atlanta Hawks : Orlando Magic 129:111
Collins in Young 23, Bogdanović in Capela (16 sk.) 20; Anthony 29 (11 as.), Ross in Wagner 19

New York Knicks : Indiana Pacers 92:84
Quickley in Walker 16, Rose 14 (7 as.); Brogdon 22 (8 sk., 7 as.), Sabonis 21 (15 sk.), LeVert 17

Memphis Grizzlies : Houston Rockets 136:102