Četrtek, 15. 3. 2018, 6.55

Liga NBA, 14. marec

Strelska eksplozija Dragića v Kaliforniji #video

Goran Dragić | Foto Reuters

Slovenski košarkarski as Goran Dragić je z Miamijem izgubil na gostovanju v Sacramentu. Praznih rok je ostal po podaljšku (119:123), na dvoboju pa dosegel kar 33 točk in izenačil najboljši strelski učinek v tej sezoni. Miami je s tem nadaljeval neuspešen niz v tej sezoni proti ekipam, ki si zagotovo ne bodo priigrale nastopa v končnici.

Ljubljančan je navdušil na dvoboju v Kaliforniji. Bil je zelo razigran, zlasti v zadnji četrtini, ko je zapored nanizal kar 11 točk in prispeval levji delež k preobratu Miamija. Gostje so na začetku zadnje četrtine zaostajali že za 16 točk, še šest minut pred koncem je imel Sacramento v žepu +13. Nato se je prebudil Goran Dragić, zadeval kot za stavo izza velike črte, prodiral in polnil koš Sacramenta, ki je 30 sekund pred koncem zaostajal za štiri točke (106:110).

Miami se je spogledoval s pomembno zmago v boju za končnico, imel še tri sekunde pred koncem dve točki prednosti, nato pa je De'Aaron Fox v zadnjem napadu prelisičil Dragića in ob zvoku sirene izenačil na 111:111.

Vrhunci dramatičnega srečanja v Sacramentu:

Vročica je v podaljšku zapravila priložnost za zmago. S pomembno trojko jim je minuto pred koncem načrte prekrižal mladi Srb Bogdan Bogdanović in se tako izkušenemu Slovencu maščeval za poraz v finalu evropskega prvenstva v Istanbulu.

Trojka Bogdanovića, ki je navdušila tudi generalnega menedžerja Sacramenta Divca:

20 sekund pred koncem podaljška je imel Dragić priložnost za izenačenje, a je zgrešil. Tako je splavala po vodi lepa priložnost, da bi se moštvo iz Miamija utrdilo na osmem mestu vzhodne konference.

Miami je bil v Sacramentu zelo oslabljen. Zaradi zdravstvenih težav je manjkalo ogromno pomembnih igralcev (Dwyane Wade, Dion Walters, Hassan Whiteside, Josh Richardson …).

Novo priložnost za zmago bodo imeli v noči na soboto, ko bodo gostovali pri Los Angeles Lakers. V tej sezoni se ne morejo pohvaliti z dobrim učinkom proti nekaterim ekipam, ki ne bodo zaigrale v končnici. Proti Sacramentu so izgubili še drugič v tej sezoni, dvakrat so ostali praznih rok proti Orlandu in Brooklynu.

Liga NBA, 14. marec:

Sacramento Kings : Miami Heat 123:119*
Hield 24, 6 sk., Randolph 22, 9 sk., Fox 20, Bogdanović 14; Dragić 33 (met za tri ¾, met za dve 8/17, prosti meti 8/9), 3 asist., 2 sk., 3 izg. žoge v 39 minutah, Ellington 22, J. Johnson 18, 10 sk., 7 asist., Olynyk 13, 8 sk.

Golden State Warriors : Los Angeles Lakers 117:106
Durant 26, 6 asist., Young 18, Casspi 15, 7 sk., Livingston in Cook 13; Randle 22, 10 sk., Lopez (6 sk.) in Thomas (7 asist.) 20, Caldwell-Pope 13

Boston Celtics : Washington Wizards 124:125**
Marc. Morris 31 (met iz igre 11/22), 9 sk., Rozier 21, 9 asist., Tatum 19, Monroe 16, 10 sk.; Beal 34 (met iz igre 14/27), 9 asist., 7 sk., Mark. Morris 20, 7 sk., Porter Jr. 18, 11 sk., Mahinmi 14, 11 sk.

Orlando Magic : Milwaukee Bucks 126:117
Simmons 35 (met iz igre 11/22), Augustin 32, Vučević 22, 9 sk., 9 asist.; Antetokounmpo 38 (met iz igre 16/29), 10 sk., 7 asist., Middleton 22, Bledsoe 20, 8 asist., Parker 14