Crvena zvezda Partizan ABA liga ABA

Nedelja, 18. 6. 2023, 23.10

LIGA ABA, FINALE, TRETJA TEKMA

Nov navijaški incident v Beogradu, Zvezda podaljšala finale

Crvena Zvezda Partizan | Bo Željku Obradoviću s Partizanom že danes uspelo končati finale? | Foto ABA liga

Bo Željku Obradoviću s Partizanom že danes uspelo končati finale?

Partizan je dobil prvi dve finalni tekmi jadranske lige ABA in na tretji bi že lahko osvojil naslov prvaka, a je Crvena zvezda odigrala vrhunski drugi polčas. Samo zadnjo četrtino je dobila z 29:19 in serijo znižala na 1:2 z zmago z 91:78.

Ob polčasu tretje finalne tekme je Partizan še vodil za tri točke, po treh četrtinah pa je že vodila Crvena zvezda. Pred več kot 7.500 navijači v dvorani Aleksandar Nikolić so nato košarkarji Zvezde dali kar 29 točk v odločilni zadnji četrtini. In zmagali z 91:78. Z 19 točkami je bil prvi strelec Zvezde Nemanja Nedović, po 16 pa sta jih dala Luka Mitrović in Filip Petrušev. Najboljši strelec Partizana je bil Dante Exum (16 točk).

Tekma se je začela s polurno zamudo. Ko so košarkarji Partizana prišli na igrišče na ogrevanje, so navijači Crvene zvezde proti njim začeli metati kovance, vžigalnike, pločevinke in še kaj, kar so imeli pri roki. Položaj se je umiril, domači navijači pa so nato grozili s fizičnim obračunom s košarkarji in red so naredili šele varnostniki, košarkarji Partizana pa so se vrnili v slačilnico. Domači klub je navijačem zagrozil tudi s praznjenjem tribune.

Četrta finalna tekma bo na sporedu 20. junija, morebitna peta pa dva dni pozneje.