liga ABA ABA KK Krka Novo mesto Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Olimpija se je namučila s Splitom, nov polom Krke

1

Cedevita Olimpija, Alen Omić | Edo Murić je bil s 17 točkami prvi strelec Cedevite Olimpije. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Edo Murić je bil s 17 točkami prvi strelec Cedevite Olimpije.

Za uvod v 20. krog lige ABA sta bila v petek na delu oba slovenska kluba, ki sta bila polovično uspešna. Krka je v dvorani Leona Štuklja gostila Cibono, to po novem vodi Gašper Okorn, in visoko izgubila. Hrvaška ekipa je bila boljša s kar 87:52. Cedevita Olimpija pa je po hudem boju prišla do zmage na gostovanju pri Splitu s 83:79.

Cedevita Olimpija je vpisala 11. zmago v ligi Aba (11-7), šesto v gosteh oziroma četrto zaporedno v vseh tekmovanjih, ter se uvrstila med prve štiri ekipe v regionalni eliti. V Splitu je slavila s 83:79.

Ljubljančani bodo naslednji teden nastopili v pokalu Spar, nove preizkušnje v ligi Aba in evropskem pokalu pa jih čakajo marca po reprezentančnem premoru. Najprej zaostala tekma lige Aba v Baru, nato pa tri domače tekme v nizu, dve v evropskem pokalu proti Budućnosti in Promitheas Patrasu ter z Mego iz Beograda.

Cedevita Olimpije je do dveh načrtovanih točk prišla težje od pričakovanj. Glavne zasluge za zmago ima Edo Murić, ki je v zadnjih sedmih minutah dosegel enajst od svojih 17 točk (met za dve 4:4, trojke 3:6, 9 skokov, indeks 27).

Najprej je pri zaostanku 62:64 vknjižil pet zaporednih točk, ko je Split, ki je v zadnjih desetih tekmah vpisal le eno zmago, v 37. minuti izenačil na 70:70, pa je ukradel žogo, ujel skok v napadu in zadel dve trojki. Zadnji žebelj v dalmatinsko krsto je 35 sekund pred koncem s trojko zabil Jogi Ferrell (79:74).

EuroCup: Ulm - Cedevita Olimpija
Sportal Pri Cedeviti Olimpiji lažje dihajo

Krka spet nemočna

Košarkarji Krke so v dvoboju s tekmecem iz spodnjega dela razpredelnice lige Aba doživeli novo razočaranje. Cibona, ki je sicer že na prvi tekmi v Zagrebu v začetku novembra slavila z 38 točkami prednosti, je sredi Novega mesta zmagala s 87:52.

Novomeščani so tako doživeli 12. zaporedni poraz – nazadnje so zmagali konec oktobra – in si s Splitom (3-15) delijo zadnje mesto, ki pomeni izpad iz elitne regionalne druščine.

Krka je izgubila še dvanajstič zapored. | Foto: Liga ABA/Krka/Drago Perko Krka je izgubila še dvanajstič zapored. Foto: Liga ABA/Krka/Drago Perko

Za Krko je bila to prva od treh tekem v nizu proti tekmecem v boju za obstanek. Po pokalnem in reprezentančnem premoru jo v začetku marca doma čaka Split, nato pa gostovanje pri Borcu iz Čačka. Preostalih šest tekem bo igrala z ekipami iz zgornjega dela lestvice; doma z Mego, FMP in Budućnostjo, v gosteh pa z Mornarjem, Crveno zvezdo in Igokeo.

Izbranci trenerja Daliborja Damjanovića so bili v zaostanku od vsega začetka. Cibona, ki jo po novem vodi slovenski strokovnjak Gašper Okorn, je povedla s 14:2 ter nato bolj ali manj le višala razliko. Prvo četrtino je dobila s 27:12, drugo s 26:13, tako da je bilo nadaljevanje pri vodstvu z 28 točkami zgolj formalnost.