Cibona KK Krka Novo mesto Partizan Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija liga ABA

Liga ABA, 17. krog

Novomeščani izgubili pri Ciboni, Ljubljančani ugnali Partizan

Cibona KK Krka | Novomeščani so izgubili pri Ciboni. | Foto ABA liga, Cibona/Željko Baksaj

Novomeščani so izgubili pri Ciboni.

Na edini nedeljski tekmi 17. kroga košarkarske lige ABA je novomeška Krka z 69:78 izgubila pri Ciboni. Cedevita Olimpija je v soboto na domačem parketu z 78:68 odpravila beograjski Partizan, ki ga vodi Sašo Filipovski. V Stožicah je zopet blestel Jaka Blažič, ki je bil z 28 točkami daleč najboljši strelec tekme. V ponedeljek je Crvena zvezda ugnala Mego, Igokea pa po zmagi nad Splitom na vrhu ujela Mornar.

Krka je doživela četrti zaporedni poraz v ligi Aba, skupno jubilejnega desetega, tako da jo v preostanku tekmovanja čaka ogorčen boj za pobeg z dna razpredelnice oziroma od trinajstega mesta, ki vodi v kvalifikacije za obstanek.

Cibona, ki je Novomeščanom mero vzela že na prvi tekmi, je bila v vodstvu od začetka do konca. Krka je do priložnosti za preobrat prišla v zadnji četrtini, ko se je približala na 66:68, a je nato znova slabo odigrala obrambo in hitro zaostala z 68:76.

Krka bo pred tritedenskim premorom, ki ga bo verjetno izkoristila tudi za igranje zaostalih tekem s Cedevito Olimpijo in FMP, v ponedeljek, 8. februarja, gostila Crveno zvezdo.

Vitaminski zmaji so premagali Partizan. | Foto: Vid Ponikvar Vitaminski zmaji so premagali Partizan. Foto: Vid Ponikvar

Ljubljančani nadaljujejo zmagovito

Zasedba Jurice Golemca nadaljuje niz dobrih predstav in zmag. V 17. krogu je doma premagala Partizan z 78:65. Ljubljančani imajo razmerje 12-3 ter dve zaostali tekmi s Crveno zvezdo in Krko, na zadnjih devetih tekmah v tem tekmovanju pa so zabeležili osem zmag. Hkrati so se Beograjčanom oddolžili za poraz na prvi tekmi s 77:86.

Cedevita Olimpija je do zmage prišla šele v zadnji četrtini. Po devetih zaporednih točkah Luke Rupnika je prednost sedmih točk po treh četrtinah povišala na 68:55.

Fotogalerija s tekme Olimpija - Partizan (foto: Vid Ponikvar/Sportida):

1 / 42

Tekmecu je znova zabila štirinajst trojk, a tokrat za razliko od prejšnjih tekem, ko je izza polkroga metala s skoraj 50-odstotno natančnostjo, je danes poskusila štiridesetkrat (35%).

Odlično partijo je spet prikazal kapetan Jaka Blažič, ki je na krilih naziva MVP tedna v evropskem pokalu dosegel 28 točk in zbral statistični 30 - trojke 5:10, 5 skokov, 3 podaje. Blažič, ki je prvi strelec evropskega pokala, v regionalnem tekmovanju zaseda drugo mesto v tej kategoriji s povprečjem 21,15 točk. Prvi je član Mege Filip Petrušev z 29,07 točk.

Cedevito Olimpijo prihodnji teden čakata dve preizkušnji v gosteh; v sredo v evropskem pokalu proti Bourgu v Franciji ter v soboto pri Budućnosti v Podgorici.

Krka in Cedevita Olimpija 11. februarja

Krka in Cedevita Olimpija bosta prestavljeno tekmo 14. kroga lige Aba odigrali 11. februarja ob 17.30, je sporočilo vodstvo regionalnega košarkarskega tekmovanja. Določen je termin še ene tekme, dvoboj 15. kroga bosta ekipi Crvene zvezde in Borca odigrali 16. februarja.