KK Krka Novo mesto Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija ABA liga ABA

Nedelja, 24. 1. 2021, 17.08

LIGA ABA, 16. KROG

Olimpija v Splitu do nove zmage, polom Krke v Novem mestu

1

Cedevita Olimpija Budućnost | Olimpija je zanesljivo odpravila Split in prišla do tretje zmage v nizu. | Foto Vid Ponikvar

Olimpija je zanesljivo odpravila Split in prišla do tretje zmage v nizu.

V 16. krogu košarkarske lige ABA je Cedevita Olimpija z 98:81 zmagala v gosteh pri Splitu. Krka je v domači dvorani visoko s 63:81 izgubila proti Zadru, ki je povsem pri dnu lestvice. Na prvi nedeljski tekmi je Mega ugnala Cibono, poteza kroga pa je zagotovo pripadla košarkarju Cibone Josipu Bilinovacu, ki je spektakularno zadel iz svoje polovice igrišča.

Po tem, ko je na zadnjih dveh tekmah dvakrat, najprej v Eurocupu in potem še v ligi ABA, premagala Budućnost, je zdaj zanesljivo do dveh točk prišla tudi na gostovanju pri Splitu, za katerega igra slovenski košarkar Blaž Mesiček, v 20 minutah igre je zbral sedem točk, pa tudi donedavni član Ljubljančanov Roko Leni Ukić. Pri Olimpiji sta bila najbolj učinkovita Američana. Jared Jones je dosegel 20, Mikael Hopkins pa 18 točk.

Na prvi nedeljski tekmi je Mega po napeti končnici z 72:71 ugnala Cibono. Za najlepši in najbolj spektakularen koš na tekmi pa je ob izteku igralnega časa ob koncu prvega polčasa poskrbel košarkar Cibone Josip Bilinovac, ki je z neverjetnim metom zadel s svoje polovice.

Liga ABA, 16. krog

Sobota, 23. januar:
Borac : Budućnost 72:76 (21:25, 37:44, 49:62)

Partizan -  FMP / prestavljeno

Nedelja, 24. januar:
Mega : Cibona 72:71 (56:57, 37:37, 20:17)

Split : Cedevita Olimpija 81:98 (59:72, 36:43, 13:23)
Luković 16, Marčinković 15, Mesićek 7, 3 skoki in 2 asistenci v 20 minutah; Jones 20, Hopkins 18

Krka : Zadar 63:81 (48:66, 27:46, 11:22)