Četrtek, 21. 1. 2021, 21.00

Liga ABA, zaostala tekma 5. kroga

Nova zmaga Olimpije, še drugič v dveh dneh je padla Budućnost

Cedevita Olimpija Budućnost | Foto Vid Ponikvar

Košarkarji Cedevite Olimpije so v zaostali tekmi 5. kroga lige ABA v Stožicah premagali Budućnost s 95:84. To je bila še druga zmaga Ljubljančanov nad košarkarji iz Podgorice v dveh dneh. Premagali so jih že v torek v EuroCupu.

V torek sta moštvi na dvoboju drugega kroga drugega dela EuroCupa na stoženskem parketu bili boj do zadnje kaplje krvi, na koncu so se zmage s 74:71 veselili ljubljanski košarkarji, tokrat pa je bilo razen po prvi četrtini precej manj napeto. Olimpija je v drugi tretjini in na začetku drugega polčasa navdušila, vmes vodila že za 20 točk in jasno je bilo, da bodo točke ostale v Stožicah. Gostje so v zadnji četrtini zgolj ublažili poraz.

Pri Ljubljančanih je bil spet razpoložen Jaka Blažič, ki je tekmo kot najboljši strelec večera končal pri 28 točkah, ponudil pa tudi nekaj spektakularnih potez. Eno od njih si lahko ogledate spodaj.

Cedevito Olimpijo ta teden čaka še en obračun v ligi Aba, in sicer v nedeljo v Splitu (15.00), naslednji teden pa znova dve domači preizkušnji, v sredo v evropskem pokalu proti francoskemu Bourg en Bresseju in v soboto, 30. januarja, s Partizanom.