Thermometer Blue 0

poročilo Krka ABA košarka

Ponedeljek, 7. 3. 2016, 20.28

Krko porazila Zvezda, a jo je rešil Zadar

Košarkarji Krke so v zadnjem 26. krogu lige Aba izgubili s Crveno Zvezdo s 67:77.

Košarkarji Krke so ligo Aba končali s šestnajstim porazom, a zahvaljujoč zmagi Zadra doma proti Sutjeski ohranili status v ligi tudi za prihodnjo sezono. Novomeščani so v 26 tekmah dosegli deset zmag.

Tokrat sicer niso bili daleč od dveh točk, saj so igrali dobro in motivirano, vendar je bila razlika v kakovosti vendarle tolikšna, da vprašanja o zmagovalcu na koncu vendarle ni bilo. V 28. minuti je Krka zaostajala za dve točki (50:48), v 34. minuti pa je bilo še 63:56.

Veliko bolj napeto je bilo v Zadru, kjer so Dalmatinci odločali o usodi Krke. V izenačeni tekmi so gostitelji zmagali za dve točki, Sutjeska pa je imela v zadnjih sekundah prek Nemanje Vranješa dve izjemni priložnosti. Najprej za izenačenje, tik ob zvoku si pa celo trojko za zmago. Na srečo Dolenjcev sta oba poskusa zgrešila cilj.