Sobota, 15. 10. 2022, 7.22

Liga NBA, pripravljalne tekme

Kdo drug kot Luka Dončić #video

Luka Dončić | Foto Reuters

V noči na soboto so košarkarji Dallas Mavericks igrali zadnjo pripravljalno tekmo pred rednim delom lige NBA. Tokrat so gostovali pri Utah Jazz in jih premagali z izidom 115:101. Znova je bil najboljši slovenski košarkar Luka Dončić, ki je igral svojo drugo pripravljalno tekmo. Na parket je stopil tudi Vlatko Čančar.

Košarkarji Dallas Mavericks so pripravljalno obdobje končali z dobro popotnico, saj so na treh tekmah dosegli dve zmagi. Zadnjo nad Utah Jazz, največ zaslug za to pa je imel 23-letni Dončić.

Dallas tekme ni najbolje začel, saj je bil odstotek meta za tri točke precej skromen. A po zaslugi Luke Dončića je Dallas polčas dobil z izidom 53:54. V nadaljevanju je trener Jason Kidd precej spretno menjaval igralce. V zadnji četrtini so si Dončić in soigralci ustvarili majhno prednost in od tistega trenutka se niso več ozirali nazaj. Tekmo so na koncu dobili s 14 točkami prednosti.

Luka Dončić je tudi na tekmi proti Utahu atraktivno podajal soigralcem.

Luka Dončić je bil najboljši košarkar na parketu

Še enkrat je bil na parketu najboljši slovenski košarkar Luka Dončić. V 30 minutah igranja je v svojo statistiko vpisal 24 točk, pet asistenc in tri skoke. Izgubil je tri žoge. Nekoliko slabše mu je šel met za tri točke (2/9).

Ljubljančan, ki je navduševal tudi z atraktivnimi podajami, bo brez dvoma v letošnji sezoni vodilna sila Dallasa. Drugi najboljši košarkar Dallasa je bil Tim Hardaway Jr., ki je za svojo ekipo prispeval 20 točk, dodal pa še skok in asistenco.

Pri Utah Jazz je bil z 21 točkami najboljši Lauri Markkanen. Zbral je še deset skokov in dve asistenci.

Vrhunci tekme med Dallas Mavericks in Utah Jazz

Denver boljši od Bojevnikov, Čančarjeva statistika je ostala prazna

Na delu so bili tudi košarkarji Denver Nuggets, ki so v gosteh premagali Golden State Warriors z izidom 119:112. Slovenski košarkar Vlatko Čančar je na parketu preživel sedem minut, njegova statistika je ostala prazna.

Nova sezona lige NBA se bo začela 18 oktobra. Dallas bo prvo tekmo igral proti Phoenix Suns. Sezono bosta 19. oktobra s svojima ekipama odprla tudi Goran Dragić in Vlatko Čančar. Chicago bo takrat z Dragićem gostoval pri Miami Heat, Čančarjev Denver pa pri Utah Jazz.

Rezultati:
Utah Jazz : Dallas Mavericks 101:115
Luka Dončić 24, 5 asis., 3 skoki, 3 izgubljene žoge, igral je 30 minut, Hardaway Jr. 20; Markkanen 21, 10 sk., Gay 16

Indiana Pacers : Houston Rockets 114:122