4 leta, 3 mesece

Krka Igokea

Sobota, 26. 10. 2013, 21.57

Igokea močno zapretila Novomeščanom v končnici

Košarkarji Krke so v 5. krogu lige Aba premagali Igokeo. Košarkarji Krke so s tem nadaljevali uspešen niz na domačih tekmah lige Aba.

Na vseh treh so vknjižile zmage, tako da so z izkupičkom 3-2 uvrščeni v zgodnji del razpredelnice. Priložnost za nadaljevanje pozitivnega niza bodo imeli naslednjo soboto, ko bodo v dvorani Leona Štuklja gostili zasedbo Zadra.

Lani prvouvrščena ekipa po rednem delu Igokeja je zvestim navijačem v Novem mestu znova povzročila obilico sivih las. Čeprav je bila večji del tekme v zaostanku, se je v zaključku prebila v položaj za zmago, v zadnji minuti celo prešla v ospredje na semaforju (65:66), vendar je še pravočasno stvari v svoje roke vzel Edo Murić in dve točki zadržal na Dolenjskem.

Edo Murić je v zadnji četrtini dosegel devet od svojih 18 točk (met za dve točki 2:4, trojke 3:6). Svojo igro 3 x 3 je začel v 35. minuti v trojko, jo nato nadaljeval s tremi prostimi meti in končal 26 sekund pred koncem, ko je z deseto trojko Krke izničil vodstvo gostov in domače popeljal do vodstva 68:66, ki ga v zaključku niso izpustili iz rok. Malcolm Armstead je zbral 15 točk in 6 podaj, Chris Booker pa je ob stoodstotnem metu iz igre dosegel 11 točk.