KK Zlatorog Laško Helios Suns

Petek, 3. 6. 2016, 19.54

Poročilo s tekme Zlatorog : Helios Suns

Domžalčani za drugi naslov potrebujejo le še eno zmago

Košarkarji Helios Suns so v tretji tekmi finala lige Nova KBM v gosteh premagali Zlatorog s 77:65 (22:21, 43:34, 61:53) in v seriji na tri zmage povedli z 2:1. Domžalčani si lahko drugi naslov državnega prvaka po 2007 zagotovijo v nedeljo ob 18. uri, ko bo v hali Komunalnega centra četrta tekma.

Košarkarji Helios Suns so dobili tretje tekmo finala lige Nova KBM in v seriji na tri zmage proti Zlatorogu povedli z 2:1 v zmagah. Domžalčani tako potrebujejo le še eno zmago, da drugič v zgodovini postanejo državni prvaki. Prvič so bili 2007, drugič pa lahko postanejo v nedeljo, ko bo ob 18. uri v dvorani Komunalnega centra četrta tekma finala lige Nova KBM.

Finale se nadaljuje z odvzemi prednosti domače dvorane. Helios Suns je dobil obe tekmi v Treh lilijah, Zlatorog pa je slavil v Domžalah. Z zmago na tretji tekmi je Helios Suns postal favorit za naslov; v dosedanjih trinajstih finalih, ki so bili po prvih dveh tekmah izenačeni, je v dvanajstih primerih na koncu pokal dvignila ekipa, ki je dobila tretjo tekmo. Le leta 2011 je Union Olimpija zmagala na tretji tekmi v Novem mestu, na koncu pa s 3:2 slavila Krka.

Domžalčani, ki so imeli tokrat izjemno glasno podporo s tribun - dvorana Tri lilije je bila polna skoraj do zadnjega kotička, so podobno kot na prvi tekmi v nedeljo diktirali ritem igre in vodili na semaforju. Vodstvo so prevzeli že na začetku in ga nato z nekaj izjemami držali vse do konca.

Košarkarji Zlatoroga so bili tokrat brez možnosti. | Foto: Košarkarji Zlatoroga so bili tokrat brez možnosti.

Domačini so se nekajkrat približali - predvsem po zaslugi Jamarja Abramsa (21 točk, 6 skokov, trojke 3:5), ki se je vrnil v postavo Zlatoroga po poškodbi, vendar pa razpoloženih gostiteljev niso znali zaustaviti. Kanček upanja so svojim navijačem vlili na začetku drugega polčasa, ko so z delnim izidom 10:1 prišli na točko zaostanka (45:44), vendar je bilo to le za kratek čas. Gostje, ki so imeli tokrat niz razigranih igralcev, so pobegnili na 54:46 in v zadnji četrtini suvereno zdržali pritisk.

Zmagovalec je bil praktično znan, ko je Simo Atanacković v 35. minuti zadel trojko za 68:54, v naslednjem napadu pa je Đorđe Lelić (15 točk) povišal na 70:54. Poleg omenjenih sta pri gostih izstopala Marjan Čakarun z 21 točkami in sedmimi skoki ter Hugh Robertson, ki je ob 16 točkah (met iz igre 7:10) zbral še deset skokov.

V primeru izenačenja skupnega rezultata na 2:2 bo odločilna peta tekma v sredo, 8. junija, v Laškem.

Zlatorog : Helios Suns 57:71 (53:61, 34:43, 21:22)

Dvorana Tri lilije, gledalcev 2100, sodniki: D. Javor (Ljubljana), Petek (Maribor), Majkič (Hrastnik).

Zlatorog: Jurak 9, Jeftić 2 (2:2), Booker 12 (3:4), Krušič 5 (3:3), Vašl 7 (4:4), Abrams 21 (2:2), Vujasinović 4 (1:2), Đekić 5.

Helios Suns: Ju. Močnik 4, Čakarun 21 (9:11), Ja. Močnik 4 (2:2), Zagorac 7, Atanacković 6 (1:2), Lelić 15 (3:4), Robertson 16 (2:2), Vončina 4 (1:2).

Prosti meti: Zlatorog 15:17, Helios Suns 18:23.
Met za tri točke: Zlatorog 8:21 (Abrams 3, Jurak, Booker, Vašl, Vujasinović, Đekić), Helios Suns 5:14 (Lelić 2, Zagorac, Atanacković, Vončina).

Osebne napake: Zlatorog 25, Helios Suns 20.
Pet osebnih: Đekić (39.), Vašl (40.).