Igor Kokoškov Klemen Prepelič Anthony Randolph Žan Mark Šiško Zoran Dragić Evroliga

Petek, 20. 11. 2020, 23.29

Evroliga, 10. krog

Sijajen Prepeličev ostrostrelski evroligaški večer

Slovenski reprezentant Klemen Prepelič je bil junak pomembne petkove evropske zmage Valencie, ki je po preobratu ob dramatični končnici z 82:80 v 10. krogu košarkarske evrolige premagala Maccabi Tel Aviv. Real je v Madridu v obračunu nekdanjega slovenskega reprezentanta Anthonyja Randolpha in selektorja Igorja Kokoškova visoko premagal Fenerbahče s 94:74.

Za Klemnom Prepeličem je sanjski večer. Njegova Valencia je po velikem preobratu v končnici zmagala, sam pa je bil odlično strelsko razpoložen in bil ob koncu najboljši strelec tekme. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Za Klemnom Prepeličem je sanjski večer. Njegova Valencia je po velikem preobratu v končnici zmagala, sam pa je bil odlično strelsko razpoložen in bil ob koncu najboljši strelec tekme. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Valencia je v domači dvorani proti Maccabiju Tel Avivu še dve minuti in pol pred koncem zaostajala s 70:77, pa potem v zadnji minuti prišla do izenačenja. Izraelci so imeli napad za zmago, nakar so izgubili žogo, kar je izkoristil Sam Van Rossom in dve sekundi pred koncem tekme zadel koš za zmago. Met Scottieja Wilbekina iz nemogočega položaja tik pred koncem ni našel cilja.

Za pomembno zmago Špancev je najpomembnejši delež prispeval slovenski reprezentant Klemen Prepelič, ki je bil zelo razpoložen za igro. Z 22 točkami, ki jih je dosegel v 28 minutah in pol igre, je bil najboljši strelec tekme in bil pri metu zelo razpoložen. Zadel je štiri trojke od šestih poizkusov, štiri mete za dve točki od petih poizkusov, natančen pa je bil tudi pri obeh prostih metih. Ob tem je v statistiko prispeval še dva skoka, tri asistence in štiri izgubljene žoge.

Obračun tujcev, ki sta Sloveniji pomagala do večne slave

V Madridu sta se udarila tujca, ki sta leta 2017 Sloveniji pomagala do njenega največjega uspeha v kolektivnih športih v zgodovini, naslova evropskega košarkarskega prvaka. Naturalizirani Američan Anthony Randolph je pri visoki zmagi Reala nad Fenerbahčejem, ki ga vodi selektor zlate Slovenije izpred treh let, Srb Igor Kokoškov, prispeval 14 točk, dodal pa še štiri skoke.

Že v četrtek je Baskonia iz Vitorie proti Panathinaikosu slavila s 93:72, Zoran Dragić je prispeval šest točk. Bayern München pa je moral priznati premoč CSKA Moskvi z 81:89. Žan Mark Šiško je za Bavarce dosegel pet točk.

Četrtek, 19. november:
Himki Moskva : Anadolu Efes Istanbul 77:105
Mickey, Timma oba po 13, Monroe 10; Simon 24, Larkin 20

Baskonia Vitoria : Panathinaikos Atene 93:72
Peters, Vildoza oba po 19, Henry 14, 12 asist., Zoran Dragić 6 točk (2/6 za dva, 0/3 za tri, 2/3 prosti meti), 4 sk., 4 asist. v 16:03; Papetrou 17, Nedović 15

Bayern München : CSKA Moskva 81:89
Baldwin 25, Reynolds 16, Lučić 9, Žan Mark Šiško 5 točk (1/5 za dve, 1/3 ta tri), skok, 4. asist. v 20.57; James 21, Milutinov 18, 12 asist.

Real Madrid : Fenerbahče 94:74
Abalde 17, Carroll 15, Randolph 14 točk, 4 skoki in asistenca v slabih 22 minutah; Barthel 22

Valencia : Maccabi 82:80
Prepelič 22, 2 skoka in 3 asistence v 28 minutah in pol, Williams 15; Wilbekin 25