7 let, 12 mesecev

Aleksandar Džikić Krka Cedevita ABA

Četrtek, 10. 10. 2013, 8.46

Džikić po porazu Krke: Sram me je za nekatere

Po presenetljivi zmagi nad Budućnostjo je novomeška Krka v 2. krogu košarkarske lige ABA dobila precejšnjo zaušnico v Zagrebu.

"Ko izgubite na takšen način, ni neke velike filozofije. Ni tako pomembna razlika kot način, na kakršnega smo izgubili. Lahko sem zadovoljen s kakšnimi 15, 20 minutami tekme, ampak to so čisto drugi ljudje kot proti Budućnosti. Nekateri igralci so danes igrali tako, da me je sram v njihovem imenu. Tako se ne igra, še posebej ne proti moštvom, kakršno je Cedevita. Na tekmo smo prišli z določeno idejo, nato pa prvo četrtino izgubili za 22 točk. V nekaterih četrtinah sploh nismo izpolnili bonusa, Cedevita pa nam je dajala koše iz protinapadov. Tokrat nismo bili videti dobro, vendar posameznih igralcev ne bom omenjal, ker mora to ostati v slačilnici," je bil po srečanju z zagrebško Cedevito, ki ga je Krka izgubila s 55:83, besen novomeški trener Aleksandar Džikić.

Njegov kolega na klopi Zagrebčanov Jasmin Repeša pa je po drugi zmagi svoje ekipe dejal: "Odigrali smo dobro tekmo. Vzeli smo jo resno, s polno energije in koncentracije. V obrambi smo preprečili vse njihove namere, kar nam je dalo samozavest za napad. V njem smo bili sijajni, saj pet ali šest minut sploh nismo zgrešili. Imeli smo padce, a od tako mlade ekipe je težko pričakovati stanovitnost vso tekmo. Krkini košarkarji so nam vzeli veliko žog pod našim obročem, še posebej njihovi zunanji igralci, ki jih nismo dobro zapirali. To moramo popraviti."