8 let, 1 mesec

Goran Dragić Goran Dragić Zoran Dragić Beno Udrih

Petek, 9. 1. 2015, 21.45

Dragić razpoložen, a brez zmage, na kolenih tudi Udrihovi

V ligi NBA so Sonca bratov Dragić, aktiven je bil le Goran, izgubila pri prvakih San Antonio Spurs, Beno Udrih pa je z grizliji premoč priznal košarkarjem iz New Orleansa.

Starejši iz bratske dvojice Dragić je ob porazu proti prvakom igral 33 minut in pol, v statistiko pa ob 17 točkah dodal tri skoke in štiri podaje, Zorana ni bilo v postavi Phoenixa. Najbolj razpoložena košarkarja Sonc sta bila z 19 točkami Eric Bledose in P.J. Tucker, pri zmagovalcih, ki še naprej pogrešajo Tima Duncana, Tonyja Parkerja in Manuja Ginobilija, pa se je najbolj razigral nekdanji igralec Union Olimpije Danny Green (20 točk). Phoenix po porazu drži osmega mesta zahodne konference.

"Danes je bila ena od tekem, ko so se fantje 'zaletavali' na trojko, namesto da bi metali s krajših razdalj ali šli na osebne napake. Kot da umirajo ali živijo od metov za tri točke. Ti fantje mislijo, da lahko zadenejo vsak met, pa ni tako in zato pride do porazov," se je jezil trener gostov Jeff Hornacek, ki je v zaključku dobil dve tehnični napaki. Gostje so trojke metali 7:26, domači pa 11:23.

Tri mesta višje na zahodu je Memphis Bena Udriha, ki je tokrat ob porazu v New Orleansu v dobrih 15 minutah igre dosegel devet točk, z 19 sta bila pri grizlijih najučinkvivtejša Marc Gasol in Mike Conley, pri gostiteljih pa s 23 točkami Jrue Holiday.