liga ABA Beograd Partizan Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Nedelja, 28. 5. 2023, 21.36

liga aba, polfinale

Košarkarji Olimpije nemočni proti Partizanu

Olimpija, Partizan | Olimpija je bila na prvi tekmi proti Partizanu nemočna. | Foto ABA/Dragana Stjepanović

Olimpija je bila na prvi tekmi proti Partizanu nemočna.

Košarkarji Cedevite Olimpije niso najbolje začeli polfinalni niz lige ABA. Ljubljančani so prvo tekmo serije proti košarkarjem Partizana v Štark Areni v Beogradu izgubili z izidom 70:85.

Cedevita Olimpija FMP
Sportal "Letos je povsem drugače. To ni nobena skrivnost."
Cedevita Olimpije Miro Alilović
Sportal Jasno opozorilo pred odhodom v "beograjski pekel"
* Dvorana Štark, gledalcev 15.527, sodniki: Hordov, Radojković, Mustapić (vsi Hrvaška).
* Partizan: LeDay 2 (2:2), Drezgić 2 (2:2), Koprivica 2, Punter 5, Smailagić 7 (3:4), Papapetru 6 (1:2), Exum 11 (3:5), Nunnally 18 (6:7), Lessort 2, Trifunović 10, Anđušić 7 (2:2), Madar 13 (3:3).
* Cedevita Olimpija: Rebec 6, Ferrell 13 (2:2), Radović 4 (2:3), Jeremić 3, Alibegović 7 (3:3), Murić 6 (1:2), Mulalić 3, Matković 12 (4:6), Omić 6 (0:1), Dragić 10 (4:6).
* Prosti meti: Partizan 22:28, Cedevita Olimpija 16:23.
* Met za tri točke: Partizan 7:24 (Nunnally 2, Trifunović 2, Punter, Papatetru, Anđušić), Cedevita Olimpija 8:38 (Ferrell 3, Rebec 2, Jeremić, Murić, Mulalić).
* Osebne napake: Partizan 26, Cedevita Olimpija 27.
* Pet osebnih: Koprivica (39.).

Košarkarji Cedevite Olimpije so v beograjski Štark Areni, kjer so v soboto opravili trening, začeli z nastopi v polfinalnem nizu končnice lige ABA s Partizanom. V seriji, ki se igra na dve dobljeni tekmi, so imeli prednost domačega igrišča beograjski košarkarji in ga tudi dobro izkoristili. Beograjčani so bili praktično skozi vso tekmo boljši nasprotnik, medtem ko je so bili košarkarji Olimpije videti povsem razglašeni. Tekma se je končala s 15 točkami razlike za Partizan (85:70).

Edo Murić | Foto: ABA/Dragana Stjepanović Foto: ABA/Dragana Stjepanović Začetek dober, nato pa ...

Ljubljančani so dobro začeli in povedli s 6:2, nato pa so sledile minute Partizana, ki je z delnim izidom 9:0 povedel za pet. Do konca četrtine je nato sledil še niz 7:0 za +10 po prvih desetih minutah.

Beograjčani tudi v nadaljevanju niso popuščali in ohranjali prednost, goste pa je dodatno spodrezala trojka Jamesa Nunnallyja in osebna napaka Mirka Mulalića. Sledila je še tehnična napaka in hitro Partizanovo vodstvo za 15 točk. Na odmor so domači šli še s točko prednosti več.

V tretjem delu so gosti rezali v zaostanek, po novi nešportni napaki pa je Partizan hitro naskok povišal na 18 točk. S takšno prednostjo je odšel tudi na odmor. V zadnjem delu presenečenj ni bilo, saj so domači brez težav tekmo pripeljali do konca.

Druga tekma polfinalnega niza bo v torek ob 18.00 v Stožicah. | Foto: ABA/Dragana Stjepanović Druga tekma polfinalnega niza bo v torek ob 18.00 v Stožicah. Foto: ABA/Dragana Stjepanović

Pri Ljubljančanih je pešal met za tri točke

Pri Cedeviti Olimpiji je pešal predvsem met za tri točke. Tega so po prvem polčasu (2:17) le malenkost popravili na 8:38 oziroma 21 odstotkov. V oči bode tudi podatek, da je bil skok prepričljivo na strani Ljubljančanov (50:28). Od 50 jih je bilo kar 27 v napadu, a iz drugih in tudi tretjih priložnosti niso prišli do večjega števila točk.

Najboljši strelec dvoboja je bil Partizanov James Nunnally z 18 točkami, pri Cedeviti Olimpiji pa jih je 13 dosegel Jogi Ferrell. Alen Omić je šestim točkam dodal 17 skokov.

Druga tekma polfinalnega niza bo v torek ob 18.00 v Stožicah, morebitna tretja tekma pa v torek, šestega junija, ponovno v Beogradu.

V drugem polfinalu je Crvena zvezda z 2:0 v zmagah že izločila Budućnost.